Minął weekend: Polpharma lepsza od Trefla, Arka przegrała, Lechia zwyciężyła dwukrotnie

Piotr Wiśniewski
Z weekendowych wydarzeń zdecydowanie na czoło wysuwa się pojedynek Polpharmy Starogard z Treflem Sopot. Farmaceuci wygrali 87:81. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Deonta Vaughn. Wygrał także mistrz Polski Asseco Prokom. Trzecią z rzędu porażkę ponieśli Czarni Słupsk, którzy nie sprostali Kotwicy Kołobrzeg. Przygotowujące się do rundy wiosennej w piłkarskiej ekstraklasie trójmiejskie zespoły rozegrały w weekend kolejne mecze sparingowe. Arka przegrała, z kolei Lechia dwukrotnie schodziła z boiska w roli zwycięzcy.

Piłka nożna
Przegląd weekendowych wydarzeń rozpoczynamy od piłki nożnej. Arka przebywa właśnie na zgrupowaniu w hiszpańskiej Maladze. Tam żółto-niebiescy rozegrali w niedzielę swój drugi sparing tej zimy. Tym razem rywalem gdynian był FC Sion. Podopieczni Dariusza Pasieki co prawda dwa razy pokonali golkipera rywali, ale i tak przegrali 2:3.

Arka Gdynia - FC Sion 2:3 (1:1)
Bramki dla Arki: Labukas (45), Czoska (85)

Arka - FC Sion 2:3

Lechia Gdańsk rozegrała natomiast dwa mecze w jeden dzień. Najpierw biało-zieloni zmierzyli się z Pogonią Szczecin, a następnie z Flotą Świnoujście. Strzelecką formą błysnął Bedi Buval, który w starciu z Portowcami zdobył aż cztery bramki.

Lechia Gdańk - Pogoń Szczecin 6:1 (3:0)
Bramki1:0 Buval (9), 2:0 Buval (38), 3:0 Dawidowski (40), 4:0 Buval (52), 5:0 Dawidowski (69), 6:0 Buval (73), 6:1 Dziuba.

Lechia Gdańsk - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Janicki (5)

Siedem bramek Lechii w sparingach

Koszykówka

Imponują ostatnio formą zawodnicy Polpharmy Starogard. Farmaceuci w sobotę zmierzyli się z Treflem Sopot. Mecz ten miał dostarczyć kibicom wielu emocji. Cieszyć się jednak mogą tylko fani Farmaceutów, gdyż ich zespół wygrał 87:81.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 87:81 (23:17, 21:16, 20:18, 23:30)

Punkty: Vaughn 24, Cielebąk 12, Archibeque 11 dla Polpharmy – Dylewicz 22, Stefański 13, Kikowski 9 dla Trefla.

Trefl przepadł w Starogardzie Gdańskim

Wyraźna obniżka formy dopadła Czarnych Słupsk. Słupszczanie przegrali już kolejny, ligowy mecz. Tym razem sposób na powstrzymanie słupszczan znalazła Kotwica Kołobrzeg.

Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni 78:68 (12:18, 21:17, 14:17, 31:16)

Punkty: Scott 29, Harris 12, Henderson 10 dla Kotwicy – Bennerman 20, Blassingame 13, Białek 12.

Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni 78:68

Mimo zwycięstwa Asseco Prokomu pozostaje niedosyt. Bowiem w starciu z Siarką Tarnobrzeg mistrzowie Polski nie zaprezentowali się z dobrej strony. Do przerwy gdynianie prowadzili tylko dwoma punktami. Ostatecznie wygrali jednak 83:63.

Asseco Prokom Gdynia - Siarka Tarnobrzeg 83:63 (16:23, 19:10, 21:14, 27:16)
Punkty: Widenow 19, Varda 14, Hrycaniuk 13 dla Asseco Prokomu – Truscott 14, Pringle 13, Miszczuk 13 dla Siarki.

Prokom pokonuje Siarkę 83:63

Siatkówka

Atomówki z Sopotu swój mecz rozgrywają dopiero w poniedziałek. Na parkiecie pojawił się za to zespół TPS-u Rumia. Rumianki wciąż pozostają bez punktu w PlusLidze Kobiet. Choć w starciu ze Stalą Mielec udało im się ugrać seta.

TPS Rumia – Stal Mielece 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 21:25)

Rumiankom udało się ugrać tylko seta

Piłka ręczna

Istny festiwal bramkowy zafundowały kibicom zespoły Politechniki Koszalin i Vistalu Łączpol Gdynia. Gdynianki, które zajmują pozycję wicelidera tabeli wygrały 33:29, a jeszcze do przerwy traciły do rywalek jedną bramkę. Warto podkreślić, iż stojąca w bramce Vistalu Patrycja Mikszto obroniła w pierwszej połowy trzy na trzy rzuty karne!

KU AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 29:33 (18:17)

Bramki: Dworaczyk 6, Bilenia 5, Kobyłecka i Całużyńska po 4 dla Politechniki – Kulwińska i Duran po 6, Szwed i Głowińska po 4.

Grad bramek i zwycięstwo Vistalu Łączpol

Oczy całej Polski skierowane są w tej chwili na Szwecję. Tam bowiem odbywają się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Na mundial Polacy jechali z wielkimi nadziejami. Podobne nastroje towarzyszyły również polskim kibicom. Niestety Orły Wenty nie powalczą w najlepszej „czwórce”. Biało-czerwoni walczą jednak o Igrzyska Olimpijskie. I są blisko realizacji tego celu dzięki zwycięstwu z Serbią 27:26. Niedosyt chyba jednak pozostał...

Dania - Polska 28:27 (15:9)

Bramki: Lindberg 6, M. Hansen 5, Boesen 4 dla Danii – Tłuczyński i Jurkiewicz po 6, Kuchczyński i Tkaczyk po 4 dla Polski.

Polska – Serbia 27:26 (10:11)

Bramki: Tłuczyński 10, Bielecki i Lijewski po 4 dla Polski – Vujin 11, Marković 3 dla Serbii.