Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Monitoring w Trójmieście: Kamera zamiast patrolu policji? Monitoring pomaga złapać przestępców

Szymon Zięba
Oko "Wielkiego Brata" ogarnia niemal każdy zakątek Trójmiasta. Kamery monitoringu miejskiego obserwują sklepy, parkingi, blokowiska i przystanki. Według urzędników i funkcjonariuszy ma to służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Jak mówią pracownicy policji i straży miejskiej - sam monitoring potrafi zastąpić kilka patrolów, wysłanych na ulice.
O tym, że "elektroniczne oczy" stróżów prawa zdają egzamin, świadczą statystyki.

- Od początku roku 2012 operatorzy monitoringu przekazali (gdańskiej) policji 2679 interwencji - mówi mł. insp. Sławomir Patalan z gdańskiej straży miejskiej. Dzięki czuwającym dzień i noc specjalistom, policjanci podjęli m.in. 45 interwencji związanych z prowadzeniem nielegalnego handlu, 63 razy policyjny patrol wyruszał na ulice w celu udaremnienia chuliganom niszczenia mienia i aż 84 razy funkcjonariusze interweniowali w związku z bójkami czy pobiciami.

Mundurowi otwarcie mówią o tym, że oko kamery, wszechobecne na trójmiejskich ulicach, znacznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

- Wszędzie gdzie zainstalowany jest monitoring, obserwujemy spadek przestępczości - zaznacza podkom. Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej Komendy Miejskiej Policji. Jak wyjaśnia policjantka, dzięki kamerom funkcjonariusze mogą szybko reagować, zawsze kiedy dojdzie do złamania prawa.
Oko "Wielkiego Brata" ogarnia niemal każdy zakątek Trójmiasta. Kamery monitoringu miejskiego obserwują sklepy, parkingi, blokowiska i przystanki. Według urzędników i funkcjonariuszy ma to służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Jak mówią pracownicy policji i straży miejskiej - sam monitoring potrafi zastąpić kilka patrolów, wysłanych na ulice. O tym, że "elektroniczne oczy" stróżów prawa zdają egzamin, świadczą statystyki. - Od początku roku 2012 operatorzy monitoringu przekazali (gdańskiej) policji 2679 interwencji - mówi mł. insp. Sławomir Patalan z gdańskiej straży miejskiej. Dzięki czuwającym dzień i noc specjalistom, policjanci podjęli m.in. 45 interwencji związanych z prowadzeniem nielegalnego handlu, 63 razy policyjny patrol wyruszał na ulice w celu udaremnienia chuliganom niszczenia mienia i aż 84 razy funkcjonariusze interweniowali w związku z bójkami czy pobiciami. Mundurowi otwarcie mówią o tym, że oko kamery, wszechobecne na trójmiejskich ulicach, znacznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. - Wszędzie gdzie zainstalowany jest monitoring, obserwujemy spadek przestępczości - zaznacza podkom. Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej Komendy Miejskiej Policji. Jak wyjaśnia policjantka, dzięki kamerom funkcjonariusze mogą szybko reagować, zawsze kiedy dojdzie do złamania prawa. mat. policji
Monitoring uliczny potrafi zastąpić nawet kilka patroli policji, a jego funkcjonowanie przyczynia się do rozwiązania wielu spraw. Jak sytuacja wygląda w Trójmieście? Gdzie możemy czuć się bezpiecznie?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto