Polecamy

12 czerwca Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę „Maska” Stanisława Lema © mat. prasowe
[2/25]

NA SCENIE.Trójmiejskie teatry zapraszają na spektakle: „Balkon”, „Znaczy Kapitan”, Kongres Futurystyczny” i inne (czerwiec, lipiec 2021)

12 czerwca Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę „Maska” Stanisława Lema.
To fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu! Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja.
Spotkanie z maszyną przywoła jej pierwsze próby odkrywania własnej świadomości, nagłe pojawienie się ludzkich uczuć i walkę z programem, który zamienia ją w mordercze narzędzie zemsty.
Co wpłynie na jej dalsze losy? Program, czy też świeżo nabyte emocje?

Spektakl "Maska" Ewy Ignaczak wprowadzi widzów w świat najbardziej mrocznego opowiadania Stanisława Lema. Tutaj to android będzie ostrzegał przed autorytarnością władzy i spróbuje odkryć prawdziwą istotę człowieczeństwa. Jaką wystawi ocenę swoim konstruktorom?
Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.


Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/909573853228883

„Maska” Stanisława Lema
adaptacja i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Małgorzata Polakowska, Jacek Panek
światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska
muzyka: Maciej Szkudlarek

12 czerwca, 19.00
Bilety: 35/40 zł
Rezerwacja: sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/


Przed nami spektakle w trójmiejskich teatrach. Scena Kameralna zaprasza na „Balkon”, Teatr Miejski w Gdyni na „Znaczy Kapitana”, a wkrótce prapremierę spektaklu „Marlena Dietrich w Teatrze. Iluzje” na Scenie Letniej w Orłowie. Teatr Gdynia Główna zaprasza na „Maskę” oraz podwójną premierę: „Kongres futurologiczny” i „Teohiphip” według „Podróży 20” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema. Z kolei Teatr Miniatura zaprasza na spektakl „Beton”.

Najnowsze wiadomości

reklama