Oto oceny piłkarzy Arki Gdynia po meczu z Chrobrym Głogów. Nieskuteczny Karol Czubak, pasywni obrońcy, aktywny i osamotniony Kacper Skóra

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Piłkarze Arki Gdynia mieli mnóstwo okazji bramkowych, Karol Czubak zmarnował rzut karny. Brak skuteczności był jednak porażający. To doprowadziło do tego, że żółto-niebiescy przegrali w Głogowie z Chrobrym 0:1 w meczu Fortuny 1. Ligi. Sprawdźcie jak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Chrobrym Głogów.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia, Fortuna 1. Liga, 23.09.2023 r.

Arka Gdynia przegrała w Głogowie z Chrobrym na własne życzenie. Miała mnóstwo sytuacji, w tym rzut karny, których nie potrafiła wykorzystać. Za to defensywa żółto-niebieskich pozwoliła na jeden celny strzał rywalom, który dał im gola na wagę cennych trzech punktów.

- Gratuluję gospodarzom ważnego zwycięstwa. Czasami piłka nożna nie wygrywa, ale to nie jest zarzut do Chrobrego, bo każdy trener ustawia zespół pod potencjał, który posiada. Można przegrać mecz oddając 25 strzałów, mając słupek i rzut karny, a przeciwnik nie ma ani jednego rzutu rożnego i oddaje jeden strzał. Taka jest piłka nożna. Nie mogę być zły na swoich piłkarzy, bo robili co mogli, a sytuacji nie mogę naliczyć. Heroiczna ofiarność piłkarzy z Głogowa zaowocowała dla nich trzema punktami. W drugiej połowie szukaliśmy argumentów z ławki, ale niewiele ich mieliśmy. Mając tak młody zespół trzeba liczyć się z wahaniami formy, ale ja nic nie będę zmieniać i nie będę grać antyfutbolu - powiedział po meczu Wojciech Łobodziński, trener Arki.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Chrobrym Głogów, Fortuna 1. Liga, 23.09.2023 r.

Paweł Lenarcik - 3

Piłkarze Chrobrego, a konkretnie Lebedyński, oddali jeden celny strzał. I piłka wylądowała w siatce. Interwencja była spóźniona, bramkarz Arki z pewnością nie pomógł swojej drużynie.

Paweł Lipkowski - 0

Niedokładny w ofensywie. Miał jedno dobre dośrodkowanie, którego nie wykorzystał Czubak. Złapał dwie żółte kartki i zakończył mecz przed czasem.

Przemysław Stolc - 2

Biernie przyglądał się jak Lebedyński biegnie z piłką i oddaje strzał z dystansu. Skuteczny.

Ołeksandr Azacki - 2

Kolejny obserwator. Też podziwiał, jak dobrze z daleka potrafi strzelić Lebedyński. Zadziwiająca bierność środkowych obrońców Arki w tej sytuacji.

Dawid Gojny - 3

Na nim spoczywało wykonywanie rzutów rożnych. Było ich dużo, ale efektów żadnych.

Janusz Gol - 3

Nie widać było w jego grze doświadczenia i jakości. Nie porwał Arki do lepszej gry w trudnym momencie. Oddał strzał we kierunku bramki, ale Malczuk głową wybił piłkę.

Sebastian Milewski - 4

Starał się grać do przodu, ale nie miał dużego wsparcia wśród kolegów.

Kacper Skóra - 6

Wszystko co najciekawsze w ofensywie ze strony Arki było za sprawą Skóry. Strzelił w słupek, po znakomitym uderzeniu z dystansu kapitalnie obronił Węglarz. Wywalczył rzut karny. Gdyby inni zagrali tak jak Kacper, to Arka zdobyłaby komplet punktów.

Luan Capanni - 3

Trochę zagubiony na boisku i bardzo mało przekonujący. Nie stanowił większego zagrożenia dla defensywy Chrobrego.

Marcel Predenkiewicz - 4

Mógł mieć asystę, ale po jego dośrodkowaniu Skórze zabrakło szczęścia i piłka odbiła się tylko od słupka.

Karol Czubak - 2

Mógł być bohaterem, a został tym, który w dużym stopniu przyczynił się do porażki Arki w Głogowie. Przede wszystkim zmarnował karnego. Miał też inne sytuacje, jak choćby wtedy, gdy Michalec wybił piłkę głową z linii bramkowej. Czubak mógł w tym meczu mieć hat-tricka, a nie strzelił nawet jednego gola, a Arka przegrała.

Hubert Adamczyk - 3

Wszedł od początku drugiej połowy, żeby dać Arce więcej jakości w ofensywie. Widać jednak, że miał przerwę z powodu kontuzji i na boisku był mało widoczny.

Michał Marcjanik - bez oceny

Obrońca wszedł, żeby wspomóc drużynę w... ofensywie. Plan się nie powiódł. Bez oceny bo grał za krótko.

Wiktor Sawicki – bez oceny

Zagrał w końcowych minutach, ale nie odwrócił wyniku meczu. Grał za krótko, żeby go oceniać.