Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomorska policja szuka 120 pracowników. Trwa nabór [wymagania, test multiselect]

szym
16.07.2016 warszawa plac pilsudskiego obchody swieta policji awansowanie policjiantow policjia nowi policjanci pasowanie policjianta promocja oficerska slubowanie nowych funkcjonariuszy funkcjonariusz straz graniczna defilada policji nz 

fot. szymon starnawski / polska press
16.07.2016 warszawa plac pilsudskiego obchody swieta policji awansowanie policjiantow policjia nowi policjanci pasowanie policjianta promocja oficerska slubowanie nowych funkcjonariuszy funkcjonariusz straz graniczna defilada policji nz fot. szymon starnawski / polska press Szymon Starnawski /Polska Press
Do końca tego roku funkcjonariusze w swoje szeregi chcą przyjąć jeszcze 120 osób. Jaki warunki trzeba spełniać?

Kto może zostać policjantem? Funkcjonariusze informują, że do formacji może wstąpić obywatel Polski, o nieposzlakowanej opinii, z co najmniej średnim wykształceniem, musi być osobą niekaraną i posiadać predyspozycje do pełnienia służby w policji.

- Predyspozycje te sprawdzane są w trakcie postępowania kwalifikacyjnego. Jedną z przyczyn tego, że potrzebujemy jak największej liczby kandydatów do służby jest to, że proces rekrutacji nastawiony jest na wytypowanie najlepszego kandydata, zaliczenie wszystkich etapów postępowania kwalifikacyjnego jest trudne, natomiast jest konieczne, gdyż sprawdza kwalifikacje i predyspozycje do pełnienia służby - mówi podkom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Przykładowe pytania testu psychologicznego do policji

Funkcjonariusz przyznaje, że sporo osób odpada już na pierwszych etapach postępowania kwalifikacyjnego. - Mianowicie na teście sprawności fizycznej. Samo postępowanie składa się z testu wiedzy ogólnej, testu sprawności fizycznej, testu Multiselect (komputerowego badania psychologicznego), rozmowy kwalifikacyjnej i komisji lekarskiej. Kandydat musi zaliczyć każdy z etapów, żeby zostać policjantem - wylicza Michał Sienkiewicz.

Służba w policji coraz mniej atrakcyjna. O naszą młodzież zabiegają... Niemcy

Podkreśla, że służba w policji "daje ogromną satysfakcję oraz możliwość rozwoju". - Możemy pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę policjanci pełnią na lądzie, na wodzie i w powietrzu. To jak się potoczy nasza kariera zawodowa zależy od predyspozycji, umiejętności, doświadczenia funkcjonariusza oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia - wymienia policjant.

Ile zarabia funkcjonariusz? - Zarobki policjanta po ukończeniu kursu podstawowego wynoszą 2600 zł netto. Pensja wzrasta sukcesywnie w miarę kolejnych awansów w służbie. Policjantowi przysługują nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe oraz dofinansowanie do wypoczynku na każdego członka rodziny - słyszymy w KWP w Gdańsku.

Co istotne, funkcjonariusze policji pełnią służbę w systemie 8- lub 12 godzinnym, zarówno w dni powszednie jak i w weekendy i święta.

- Funkcjonariusz zatrudniony jest w drodze mianowania na stanowisko służbowe. Jest to odpowiednik umowy o pracę - mówi Michał Sienkiewicz z KWP. I dodaje: - Wszystkie osoby zainteresowane zachęcamy do złożenia dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku po uprzedniej rejestracji elektronicznej. Szczegóły dotyczące doboru znaleźć można na stronie internetowej

Policjant zaznacza, że kryteria przyjęć nie zmieniły się w stosunku do lat ubiegłych. - Średnio można przyjąć, że 7 kandydatów ubiega się o jedno miejsce - kończy Michał Sienkiewicz.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto