Powiat bytowski. Kaszubia i Start wygrywają

ll
Pierwsza kolejka rundy wiosennej rozegrana została... jesienią. Kaszubia Studzienice wygrała na wyjeździe z MKS-em Debrzno 3:2 a Start Miastko pokonał u siebie ZS Damnica 1:0.

MKS - Kaszubia 2:3
Było to bardzo trudne spotkanie. Debrzno jest niewygodnym przeciwnikiem, zwłaszcza na własnym boisku. Udowodniło to w 6 minucie, kiedy po rzucie rożnym bramkarz Grzegorz Wiśniewski minął się z piłką. Wykorzystał to Paweł Władyczak, kierując piłkę do siatki. Goście czekali na wyrównanie 3 minuty. Po składnej akcji Damian Kulas podał do Witolda Kobielli, który nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki.
Tuż przed przerwą na polu karnym był faulowany Witek Kobiella. Sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Miłosz Augustynowicz.
Po zmianie stron gra się wyrównała. Gospodarze zdołali wyrównać, wykorzystując zamieszanie pod polem karnym Kaszubii. Tym razem bramkę zdobył Andrzej Koroś.
Do Kaszubii należało jednak ostatnie słowo. 2 minuty przed zakończeniem spotkania solową akcję przeprowadził Damian Kulas. Obrońca gospodarzy niefortunnie interweniował, zderzając się z bramkarzem. Piłka spadła pod nogi Adama Leika, który trafił do pustej bramki. - Zrobiliśmy w tej rundzie plan maksimum - twierdzi Mirosław Wojak, trener Kaszubii. - Zakładałem, że przed sezonem będziemy walczyć o 6 miejsce i udało nam się to osiągnąć. Wiosną będziemy tej pozycji bronić.
Następne spotkanie ligowe Kaszubia rozegra dopiero w marcu.
W spotkaniu z MKS-em zagrali: Wróblewski, D. Petryszyn, Augustynowicz, Szultk, Kroll (46 Kreft), Chyrkowski, Kobiella, Dułak (73 Leik), Kiełpiński, Kulas, Mudyń.
Start M. - ZS 1:0
Piłkarze z Miastka rundy jesiennej nie mogą uznać za udaną. Mimo że udało im się wygrać dwa ostatnie spotkania, ogólny bilans jest ujemny.
W ostatnim spotkaniu przyszło im się zmierzyć z zespołem z Damnicy.
Pierwsze minuty należały do gości. Mogli objąć prowadzenie. Po paru minutach gospodarze opanowali sytuację. W sytuacji sam na sam z bramkarzem był Łukasz Mostowski. Nie zdołał jednak zdobyć bramki. Kolejne strzały Radosława Bąka i Adriana Kundro trafiały w poprzeczkę.
Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, na polu karnym został sfaulowany Rafał Rutecki. Sędzia podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją Zbigniew Wiśniewski.
Punkty zdobyte w tym spotkaniu były dla zawodników z Miastka bardzo cenne. Start zajmuje obecnie 14 miejsce.
- Dzięki temu nie dzieli nas od bezpiecznego dziesiątego miejsca zbyt wiele punktów - twierdzi Jarosław Pietrzykowski, trener Startu. - Pięć punktów można szybko odrobić. Wiosną naszej drużynie grało się zawsze lepiej. Liczymy, że zdobędziemy 21 punktów, co zapewni nam byt w lidze okręgowej.
W spotkaniu z ZS Debrzno zagrali: Korniak, Wysocki (88 Jurgelewicz), Pietrzykowski, Wiśniewski, Budzyński, Bąk, Kundro, Deniusz, Mostowski (46 Żukowski), Rutecki (89 Śliżewski), Magalski.

Klasa okręgowa

16 kolejka: Polonez- Koral 2: 0, SwePol Link Magda- Błękitni 3: 1, Prime Food Brda- Start Ł. 6: 0, Karol- Pogoń 0: 1, MKS- Kaszubia 2: 3, Czarni- Unia 0: 2, Start M.- ZS 1: 0, Sparta- Piast 0: 4.