Pszczoły na dachu salonu Ferrari

Redakcja
Fot.   mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Udostępnij:

Kolejne pasieki miejskie w Katowicach. Na dachu budynku, przy ul. Bocheńskiego należącego do Grupy Pietrzak ustawiono cztery ule. Mieszka w nich 160 tysięcy pszczół.

Miejskie pasieki to najnowszy proekologiczny trend, który również rozwija się w naszym regionie. Najnowsza miejska pasieka w Katowicach znajduje się na dachu nowego budynku przy ul. Bocheńskiego, mieszczącego centralę firmy Grupa Pietrzak oraz salony Ferrari i Maserati. Realizacja jest efektem współpracy Grupy Pietrzak z Pszczelarium, rodzinną firmą, która realizuje pionierski pomysł zakładania pasiek w miastach, szkoleniach w zakresie pszczelarstwa i w opiece nad pszczołami w ośrodkach miejskich.

Z badań Państwowego Zakładu Higieny wynika, że miejski miód nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, a swoje wyjątkowe walory smakowe zawdzięcza dużej różnorodności roślin. Zakładanie miejskich uli to jeden ze sposobów na zwiększanie populacji pszczół, które zagrożone są wyginięciem. Szacuje się, że ponad 75 proc. żywności, którą spożywa człowiek, jest pochodną pracy pszczół lub innych zapylających owadów. Miejskie pszczoły zapylają rośliny na ogrodach działkowych, w parkach, na balkonach, dzięki czemu rodzą one zdrowe owoce i wysiewają nasiona. W efekcie skutkuje to większą różnorodnością naszej roślinności, ale także zwierząt: ptaków, jeży, nietoperzy, a mniejszą liczbą owadów niepożądanych, jak muchy czy komary.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie