Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Reklama dźwignią teatru Reklama dźwignią teatru Reklama dźwignią teatru

Redakcja
Zespół z DPS w Rokocinie pod Starogardem udanie sparodiował zachowanie klientów supermarketu podczas amoku zakupowego. Na zdjęciu Paweł Gondek i Roman Samsel. Fot. Jarosław Stanek
Zespół z DPS w Rokocinie pod Starogardem udanie sparodiował zachowanie klientów supermarketu podczas amoku zakupowego. Na zdjęciu Paweł Gondek i Roman Samsel. Fot. Jarosław Stanek
Gdyby każdy miał cztery jabłka. Gdyby każdy był silny jak wół. Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny. Ta myśl ks. Jana Twardowskiego była mottem tegorocznego FATOSI.

Gdyby każdy miał cztery jabłka. Gdyby każdy był silny jak wół. Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny. Ta myśl ks. Jana Twardowskiego była mottem tegorocznego FATOSI. Przez dwa dni pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej w Starogardzkim Centrum Kultury prezentowali swoje umiejętności podczas VII Festiwalu Artystycznej Twórczości Osób Sprawnych Inaczej.

- Ten festiwal ma swój charakter i swoją renomę - uważa Helena Bugaj, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gd.
W czwartek, który był Dniem Teatru swoje dokonania pokazało dziewięć zespołów z Pomorza. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa teatralna Provisorium z DPS w Szpęgawsku. Interpretacja klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku była wzruszająca.
Po raz pierwszy w Starogardzie pojawiła się grupa Pantomimy z DPS w Kwidzynie. Pokazała przejmujące "Przesłanie". DPS Rokocin wystawił dwie ekipy. Teatr Ekspresji Może Bolek i grupa teatralna Atrium, które występują na każdym kolejnym FATOSI pokazały "Hit sezonu", który okazał się też hitem wieczoru. Ostra i dowcipna satyra na otaczający nas i osaczający świat reklam podobała się zarówno jurorom, jak i publiczności. Jej żywiołowa reakcja świadczyła o tym, że warto dać szansę sprawnym inaczej zaprezentowania swoich dokonań przed szerszą publicznością.

Festiwal na nowo

Pierwszy festiwal odbył się w listopadzie 1996 roku. Jego pierwszymi organizatorami byli Sławomir Stobiński, Sławomir Bielaszkiewicz, Arkadiusz Sandach, Manuela Osowska-Stobińska. W latach 2000-2001 nastąpiła przerwa w festiwalu. Dopiero w 2002 roku udało się zdobyć pieniądze ze Starostwa Powiatowego i PFRON na organizację imprezy. Ponadto dzięki determinacji pracowników Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie pozyskano sponsorów i festiwal ożył.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto