Studiuj na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej

Artykuł sponsorowany
Wybór studiów jest często podyktowany upodobaniem do różnych przedmiotów, z którymi uczniowie spotykają się w szkole średniej. Jeśli tylko choć trochę lubią matematykę lub fizykę powinni na poważnie rozważyć wybór studiów na kierunkach technicznych lub ścisłych. Tego rodzaju podejście gwarantuje zyskanie perspektywy wysokich zarobków, otrzymanie satysfakcjonującej pracy i możliwości dalszego rozwoju zawodowego, ale i osobowego.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej prowadzi studia na pięciu inżynierskich kierunkach nauczania: fizyka techniczna, matematyka, inżynieria materiałowa, inżynieria biomedyczna (dwa ostatnie są kierunkami międzywydziałowymi) i po raz pierwszy w nowym roku akademickim 2012/13 uruchamia kierunek nanotechnologia. Uczelnia prowadzimy rekrutację na kierunku fizyka techniczna na trzech specjalnościach: konwersja energii, fizyka stosowana i informatyka stosowana, na kierunku nanotechnologia na dwóch specjalnościach: nanomateriały i nanostruktury funkcjonalne oraz nanomateriały w inżynierii, medycynie i kosmetologii (we współpracy z W. Mechanicznym), na kierunku inżynieria materiałowa na jednej specjalności – inżynieria zaawansowanych materiałów funkcjonalnych, na kierunku inżynieria biomedyczna, na jednej specjalności – fizyka w medycynie. Z kolei na studiach licencjackich matematyki realizowane są trzy specjalności: matematyka finansowa, matematyka stosowana i biomatematyka.

Absolwenci kierunku matematyka znajdują zatrudnienie w ośrodkach obliczeniowych, bankach, urzędach statystycznych, placówkach programowania, w szkołach jako nauczyciele matematyki i również w instytutach naukowo-badawczych i wielu firmach, jak Siemens, Intel, Procter & Gamble, Reuters-Thompson, Lufthansa, Fido Intelligence, w firmach z branży bankowej i in. Absolwenci inżynierii materiałowej znajdują zatrudnienie w zakładach przemysłu chemicznego i maszynowego, biurach konstrukcyjno-projektowych, specjalistycznych laboratoriach przemysłowych, w wyższych uczelniach technicznych.

Studenci Wydziału otrzymują liczne stypendia – socjalne, za dobre wyniki w nauce, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezydentów miast, a także stypendia pochodzące z funduszy unijnych.

Od bieżącego roku akademickiego studenci będą korzystać z nowoczesnych sal i bazy laboratoryjnej Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto