18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Taekwondo. Z ziemi włoskiej do Pruszcza Gd. wróciły z tytułami mistrzyń Europy [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
Mistrzynie Europy  taekwondo z Pruszcza Gd.
Mistrzynie Europy taekwondo z Pruszcza Gd. mat.prasowe
Znakomicie w XXIX Mistrzostwach Europy Seniorów i XX Mistrzostwach Europy Juniorów Taekwon-Do ITF we włoskim Riccione spisały się zawodniczki ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego. W czterodniowych zawodach zdobyły siedem medali.

Dorota Mazur (IV dan) wywalczyła mistrzostwo Europy w drużynowych testach siły, a indywidualnie w walkach kobiet w wadze +75 kg zdobyła srebrny medal, zaś w układach stopni mistrzowskich IV-VI dan - brąz. Natalia Michoń (II da) po drużynowych układach stanęła na najwyższym stopniu podium, a w indywidualnych układach stopni mistrzowskich I dan wywalczyła srebrny krążek.

Patrycja Kaniowska (I dan) po drużynowych układach też cieszyła się ze złota, a po drużynowych testach siły ze srebra. Warto dodać, że w mistrzostwach Starego Kontynentu we Włoszech triumfowała reprezentacja Polski, pierwsze miejsce. Biało-czerwoni na matach w Riccione wywalczyli 51 medali, 28 seniorzy i 23 juniorzy, a Mazurek Dąbrowskiego był tam odgrywany 22 razy. Zbigniew Brucki, fot. Anna Misztal

Więcej czytaj w piątkowym, papierowym Echu Pruszcza Gdańskiego.