MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

TEDxUniversityofGdansk2024 za nami! Wydarzenie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracji do społecznej aktywności

MC
TEDxUniversityofGdansk2024 za nami! Wydarzenie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracji do społecznej aktywności
TEDxUniversityofGdansk2024 za nami! Wydarzenie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracji do społecznej aktywności mat.prasowe
W sobotę 8 czerwca odbyła się kolejna edycja TEDxUniversityofGdansk, organizowana przez Uczelnie Fahrenheita pod hasłem „Sustainable Tomorrow”. Wydarzenie miało miejsce na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego i przyciągnęło wielu uczestników zainteresowanych prognostykami na przyszłość naszej planety.

TEDxUniversityofGdansk2024 za nami

Celem konferencji było zapoczątkowanie dyskusji na tematy związane z przyszłością, szeroko rozumianą energią i równowagą. W trakcie prelekcji mówcy nawiązywali nie tylko do technologii, transformacji i zmian w funkcjonowaniu ekosystemu, który tworzymy jako przedsiębiorstwa czy użytkownicy, ale też sposobie myślenia, przygotowaniu na zmiany i odnajdywaniu się w zmiennej rzeczywistości.

– TEDxUniversityofGdansk2024 to nie tylko konferencja, a przede wszystkim okazja do poszerzenia horyzontów myślenia i oceny zjawisk z różnych perspektyw. Cieszę się, że mogliśmy zgromadzić tak znakomitych prelegentów i uczestników, którzy mają otwarte umysły i chcą podjąć tematy związane z przyszłością jednostki oraz całej społeczności – mówi Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. – Jestem przekonana, że takie spotkania są kluczowe dla budowania świadomości i inspirowania do działań na rzecz równowagi między ludźmi, gospodarką a środowiskiem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że razem będziemy takie inicjatywy kontynuować.

Eksperci zaprezentowali swoje wizje z różnorodnych perspektyw, opierając się na wiedzy z konkretnych dziedzin. Wyjaśnili, co jest kluczowe dla budowania przyszłości, w której priorytetem jest zachowanie równowagi. Prelekcje dotyczyły m.in. transformacji miast, odpadów w przestrzeni kosmicznej, projektowania gier wspomagających relaks oraz zaniku relacji w dobie metaversum.

Prelegenci:

  • Aleksander Orłowski (PG) – W jakich miastach będziemy żyć?
  • Bogna Pazderska (Hevelianum) – Jak zaśmiecić kosmos?
  • Hanna Obracht-Prondzyńska – Klimatyczne miasta receptą na szczęście
  • Karolina Wysokińska-Zakrzewska (GUMed) – Mosty zamiast murów, czyli bliskie relacje jako klucz do szczęścia
  • Kornelia Kadac-Czapska (GUMed) – Mikroplastik - "pasażer na gapę" w żywności
  • Marcin Jaskólski (PG) – energia elektryczna dla zrównoważonego jutra
  • Marta Tymińska (UG) – Moc uzdrawiających mediów
  • Natalia Florek (Personal Branding) – Bilans energetyczny. Kiedy praca przestaje cieszy

Atmosfera podczas TEDxUniversityofGdansk2024 była pełna entuzjazmu i zaangażowania. Uczestnicy wysłuchali wystąpień, które zachęcały do wprowadzania zmian zarówno na poziomie jednostki, jak i społeczeństwa. Mówcy podzielili się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także motywacją do przekuwania słów w czyny. To wydarzenie stanowiło istotny krok w budowaniu społeczności, gotowej do podejmowania wyzwań i działania na rzecz lepszego jutra.

O TEDx:

W duchu odkrywania i rozpowszechniania pomysłów, TED stworzył program o nazwie TEDx. Jest to program lokalnych, samodzielnie organizowanych wydarzeń, które gromadzą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami podobnymi do TED. Nasze wydarzenie nosi nazwę TEDxUniversityofGdansk2024, gdzie x = niezależnie zorganizowane wydarzenie TED. Podczas naszego wydarzenia TEDxUniversityofGdansk2024, prelegenci wideo i na żywo TED Talks połączą się, aby wywołać głęboką dyskusję i połączenie w małej grupie. Konferencja TED zapewnia ogólne wytyczne dla programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx, w tym nasze, są organizowane samodzielnie.

CZYTAJ TAKŻE: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby wrócił z festiwalu w Pradze. Wystąpili w nim artyści z 30 krajów świata!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Hanna Lis o bogatym facecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TEDxUniversityofGdansk2024 za nami! Wydarzenie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracji do społecznej aktywności - Dziennik Bałtycki

Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto