18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelnia, która wychodzi poza kanon GWSH - twoja droga na szczyt

Redakcja
Mistrzowie sportu, utalentowana młodzież, ludzie kultury, polityki oraz mediów. Na takie towarzystwo mogą liczyć studenci Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, która kontynuuje misję uczelni aktywnej, pełnej inicjatyw oraz dbającej o najbliższe otoczenie.

Konstytucjonalista Marian Grzybowski z UJ, prezes ZAIKS Janusz Fogler, senator Andrzej Person oraz Leszek Blanik czy młody muzyk Piotr Lisiecki podczas Dni Otwartych. To imponująca lista kilku tegorocznych gości specjalnych spotkań w GWSH, które pozwalają na interesującą wymianę poglądów i doświadczeń.

– Cykliczne spotkania są najlepszym uzupełnieniem oferty kształcenia dla wszystkich studentów i odskocznią od normalnych zajęć – tłumaczy Wiktor Usik, kanclerz GWSH, który w ten sposób chce zachęcić do studiowania przyszłych pedagogów, specjalistów w dziedzinie zarządzania, pracowników administracji, medioznawców, animatorów sportu, turystyki czy kultury.

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
jest uczelnią z wieloletnim doświadczeniem. Jako jedna z najstarszych niepublicznych szkół wyższych w regionie, wychodzi naprzeciw potrzebom kadrowym gmin i instytucji na Pomorzu. Stąd zwykle zaskoczenie kandydatów, gdy uczelnia z przymiotnikiem „humanistyczna” w nazwie swoją ofertą wybiega daleko poza wąski kanon. – Nazwa to już tradycja, której nawet nie wypada zmieniać – wyjaśnia dr Waldemar Budziński, prorektor ds. Studenckich GWSH. – Dlatego kierujemy ofertę dla pasjonatów sportu i rekreacji zainteresowanych różnorodnymi działaniami w sferze zarządzania sportem. Poza oferowanymi dotychczas studiami licencjackimi dodaliśmy specjalność na studiach drugiego stopnia – europejski rynek sportu. Ze względu na spory wzrost inwestycji związanych z powstawaniem nowych obiektów sportowych w naszym kraju, chcemy przygotować grono ludzi przygotowanych do pełnienia funkcji zarządców obiektów sportowych, specjalistów w jednostkach administracji publicznej i gospodarczej działających w różnych sferach.

Dlatego GWSH poleca aż dwie ścieżki dla przyszłych ludzi mediów. To dziennikarstwo europejskie na kierunku Europeistyka oraz medioznawstwo na kierunku Kulturoznawstwo. Czyni to nie bez przyczyny, gdyż specjalności te mają kontynuować tradycję tracącej popularność Politologii, która przygotowywała ekspertów w dziedzinie dziennikarstwa, marketingu i PR. – Co ważne, większość naszych absolwentów tego kierunku pracuje w zawodzie – zachęca dziekan Pedagogiki GWSH, dr Adriana Frączek. To właśnie ci studenci dbali zwykle o kampanię wizerunkową i brali udział w prawdziwej sesji fotograficznej, której efekty są wykorzystywane w materiałach reklamowych GWSH. Prawdziwi ludzie, nie zaś bank twarzy.

Aktywność studencka sprawiła, że od tego roku Uczelnia została sponsorem strategicznym Klubu Sportowego Movement, który promuje formę ruchu zwaną Parkour i Freerun. To uczestnicy wielu projektów w Trójmieście (np. Gdańsk 5D, oprawy przedmeczowe na Euro 2012), organizujący warsztaty dla młodzieży. Za całym projektem stoi Grzegorz Niecko, student zarządzania sportem GWSH. Dzięki jego staraniom klub wzbogacił się o nowy sprzęt treningowy, a młodzież może się rozwijać.

Uczelnia myśli też o wsparciu edukacyjnym regionu. Wzorem lat ubiegłych przygotowała pakiet korzyści dla mieszkańców ponad 60 gmin województwa pomorskiego, pracowników sądów i straży miejskiej. Dzięki temu studenci mogą zyskać nawet semestr za darmo w toku całych studiów. Wszyscy kandydaci mogą liczyć na bezpłatne wpisowe (do 10 lipca), wezmą też udział w losowaniu 30 nowoczesnych tabletów.

GWSH jako jedyna uczelnia niepubliczna jest partnerem gdańskich Neptunaliów. Już po raz piąty była mecenasem głównym „Olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie” organizowanej wspólnie ze Strażą Miejską. Tegoroczny finał konkursu odbył się na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Zwyciężczyni zdobyła darmowy indeks. W podobny sposób rektor, prof. Zbigniew Machaliński nagradza zwycięzców konkursu „Szukamy talentów na Pomorzu”.

Miedzy innymi dlatego GWSH jako jedna z nielicznych uczelni w północnej Polsce może legitymować się certyfikatem „Uczelnia Liderów”.

GWSH jest również członkiem Partnerstwa dla Biskupiej Górki.
Biskupia Górka to najwyższe wzniesienie w centrum Gdańska, na którego szczycie mieści się zabytkowa siedziba Uczelni. Odrestaurowana, zmodernizowana i przystosowana do potrzeb placówki dydaktycznej oraz akademickiej Reduta Koszarowa jest idealnym przykładem potencjału architektonicznego okolicy. Uczelnia wspiera starania mieszkańców w walce o ożywienie tego urokliwego i historycznego miejsca. Dlatego GWSH wspiera projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Już podczas trwania Euro 2012 będzie można skorzystać z oferty subiektywnego zwiedzania miejsc – nieznanych zakątków miasta. Uczelnia wspiera także tegoroczną edycję imprezy kulturalnej Streetwaves, która w dniach 1 – 3 czerwca zaanimuje różne rejony Gdańska. GWSH realizuje też projekt współfinansowany ze środków UE „Szkoła aktywnych kobiet”, mający na celu aktywizację zawodową kobiet, które zamieszkują na terenie województwa pomorskiego i pozostają bez zatrudnienia.

Wszystkie te działania nie istnieją w oderwaniu od misji Uczelni, znajdują potwierdzenie w ofercie kierunkowej i są po to, by droga na szczyt Biskupiej była symbolem sukcesów jej absolwentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto