Wakacje w mieście. Jak je w lipcu spędzić w Gdańsku?

dag
Około 45 tysięcy uczniów w Gdańsku i niecałe trzy tysiące w Sopocie rozpoczyna dziś letnie wakacje. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają na kolonie i obozy, czeka wiele zajęć w mieście. Ofertę sportową i kulturalną przygotowały domy kultury, kluby sportowe oraz szkoły. Czekają biblioteki oraz pracownie artystyczne. Sprawdźcie te propozycje, a latem w mieście na pewno nie będziecie się nudzić!

Wakacje w mieście wcale nie muszą kojarzyć się z nudą, zwłaszcza w Gdańsku. W tym roku w akcji "Lato 2012" wezmą udział 24 szkoły, które są organizatorami zajęć zarówno w mieście, jak i jednodniowych wycieczek na terenie Trójmiasta. Placówki będą organizowały zajęcia - świetlicowe, sportowe, literackie, plastyczne, teatralne, muzyczne i rekreacyjne.

Na realizację akcji "Lato" w gdańskich szkołach przeznaczono 137 tys. zł, dzięki czemu zostanie sfinansowane wynagrodzenie dla 161 nauczycieli, którzy będą opiekować się dziećmi przez 4800 godzin. Tylko w zajęciach organizowanych w szkołach weźmie udział blisko dwa tysiące dzieci. Dodatkowe atrakcje czekać też będą w Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w placówkach Gdańskiego Archipelagu Kultury.

ZOBACZ, co dla dzieci przygotowała w bibliotekach Gdynia

Gdański Archipelag Kultury

* Podczas warsztatów tworzenia muzyki za pomocą komputera będzie można nauczyć się obsługi darmowych programów typu DAW, rodzajów wtyczek, edycji materiału audio i midi oraz podstaw miksowania.
Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, 2 - 6 lipca, 9 zł za godzinę

* Warsztaty z filcowania na mokro, czyli zapoznanie z podstawowymi technikami, omówienie materiałów, narzędzi i rodzajów wełny, a także sposoby jej układania.
Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, 2 lipca, koszt zajęć: 50 zł

* Dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą mogły rozwijać swoje umiejętność prezentacji na scenie poprzez gesty, ruch, mowę ciała, mimikę w trakcie prowadzonych w formie zabawy warsztatów teatralnych.
Gama GAK, ul. Starowiejska 15/16, 2-27 lipca, 5 zł za dzień

* Dzieci w wieku od 5 lat wzwyż, które miały styczność z gimnastyką artystyczną i chciałyby podszkolić warsztat w czasie wakacji, będą mogły to zrobić na zajęciach.
Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, 2-13 lipca, 90 zł za cały kurs, 45 zł za tydzień lub 20 zł za jeden dzień

* W ramach imprezy "Kronika Dzielnicowa" organizowanej przez Dworek Artura GAK od 2 do 6 lipca w parku przy ul. Związkowej będą się odbywać różne warsztaty artystyczne, m.in.: integracyjne, hip-hop, architektoniczne, rzeźbiarsko-ceramiczne, filmowe, muzyczne. Odbędzie się również spektakl teatralny dla dzieci oraz wystawa artystyczna. Integralną częścią imprezy będzie strefa relaksu - wyznaczone miejsce, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach plastycznych i pograć w gry planszowe. W ramach imprezy zostanie zorganizowany mecz piłki nożnej, a nad całością imprezy będzie czuwał psycholog.

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

* Rekreacja w połączeniu ze sportem to idealna propozycja na wakacje dla dzieci pełnych energii. Z tych zajęć będą mogły skorzystać bezpłatnie w ogródku na plaży przy molu w Brzeźnie, od 2 do 27 lipca.

* Sprawdzić swoje sportowe umiejętności będzie można podczas bezpłatnych turniejów piłki plażowej przy ogródku na plaży Stogi, od 2 do 6 lipca.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ty przeciwko czasowi, czyli rusza parkrun w Parku Nadmorskim im. Reagana - trasa biegu z pomiarem czasu wynosi 5 km i składa się z dwóch okrążeń o długości 2,5 km każde. W każdą sobotę lipca bieg jest bezpłatny. Początek - godz. 9.

Gdańska Galeria Miejska

"Mądry artysta po szkodzie, czyli jak promują się młodzi" - to tytuł wykładu dla młodzieży w ramach programu"W tym szaleństwie jest metoda, czyli rozterki sztuki niepokornej" odbywającego się w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 przy ul. Piwnej 27/29. Bezpłatny wykład odbędzie się 29 czerwca.

Placówki edukacyjne

* Zajęcia sportowe, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, świetlicowe, teatralne, muzyczne, komputerowe, czytelnicze, wycieczki i kino to propozycja Szkoły Podstawowej nr 39 przy ul. Obywatelskiej 1. Zajęcia odbywać się będą od 2 do 27 lipca i są bezpłatne.

* Na darmowe zajęcia świetlicowe, a także na wycieczki turystyczno-krajoznawcze zaprasza Szkoła Podstawowa nr 46 przy ul. Arkońskiej 17 od 2 do 27 lipca.

* Zajęcia sprawnościowo-ruchowe, gry edukacyjne, konkursy rysunkowe, literackie i muzyczne, zabawy świetlicowe oraz wycieczki po Gdańsku to wakacyjna oferta Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Aksamitnej 8. Odbywać się będą bezpłatnie od 2 do 13 lipca.

* Zajęcia turystyczne, plastyczno-literackie z elementami muzyki proponuje uczniom Szkoła Podstawowa nr 79 przy ul. Kołobrzeskiej 49. Będzie można z nich skorzystać od 2 do 13 lipca. Zajęcia są bezpłatne.

* Edukacja teatralna, pantomima, drama, czyli jednym słowem - warsztaty teatralne to zajęcia wakacyjne w Gimnazjum nr 48 przy ul. Stolema 59, które odbędą się bezpłatnie 2 lipca.

* Zabawy świetlicowe, turystyczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, muzyczne, teatralne i filmowe - to wszystko czeka na uczniów Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przy ul. Małomiejskiej 8a. Bezpłatne zajęcia w dniach od 2 do 13 lipca.

* Zajęcia świetlicowe, wycieczki i spacery, zabawa i nauka z językiem angielskim to propozycja _Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 przy ul Wąsowicza 30. _Skorzystać będzie można z nich bezpłatnie od 2 do 20 lipca.

* Basen, zajęcia rekreacyjno-sportowe, komputerowe, modelarskie, plastyczne i świetlicowe odbywać się będą bezpłatnie w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 przy ul. Marusarzówny 10.

* Sport niemal w każdej postaci, czyli piłka nożna, siatkowa, koszykówka, gry zespołowe, ogólnorozwojowy trening siłowy, letnia szkoła piłki nożnej, tenis stołowy i ziemny, sporty walki oraz wycieczki rowerowe proponuje Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Na Zaspę 31a od 2 do 14 lipca. Zajęcia są bezpłatne.

* Na zajęcia komputerowe, spacery, wycieczki po okolicy i kino zaprasza Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 od 2 do 6 lipca. Będą bezpłatne.

* Rekreacyjno-terapeutyczne wycieczki do instytucji kulturalnych w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim, a także udział w imprezach kulturalnych to pomysł na wakacje dla podopiecznych.Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem przy ul. Dąbrowszczaków 28. Odbędą się one 2 i 5 lipca bezpłatnie.

* Na warsztaty plastyczne, muzyczne, językowe, animacji komputerowej, wycieczki po Gdańsku i Gdyni - muzea, kino, zoo, oceanarium - zaprasza Pałac Młodzieży przy ul. Ogarnej 56 od 2 do 27 lipca. Zajęcia są bezpłatne.

Rusza kanał TV dla seniorów, Antena HD

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie