MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wichura i sztorm na Pomorzu 10.02.2020. Niż Sabina dotarł do Polski. Ostrzeżenie IMGW o silnym wietrze. Ponad 100 interwencji strażaków!

IMGW/red.
Prabuty, ul. Zielna. Wiatr zniszczył mur [10.02.2020]
Prabuty, ul. Zielna. Wiatr zniszczył mur [10.02.2020] Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Prabutach
Wichura na Pomorzu 10.02.2020. W nocy z niedzieli na poniedziałek w wielu miejscach Pomorza mocno wiało. Strażacy mieli pracowitą noc, szczególnie usuwając wiatrołomy. Powalone drzewa, zerwane dachy - tych interwencji było najwięcej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega nadal przed silnym wiatrem na północy województwa. Nadal wielu odbiorców na Pomorzu nie ma prądu.

Wichura na Pomorzu 10.02.2020. Powalone drzewa, interwencje strażaków

Aktualizacja godz. 17.30

Ogółem od godziny 8 rano pomorscy strażacy odnotowali 49 zgłoszeń wynikających z silnego wiatru. Szczęśliwie, jak słyszymy, wszystkie dotyczyły sytuacji, w których nikt nie ucierpiał - zerwanych gałęzi, przewróconych konarów lub uszkodzonych banerów reklamowych.

Aktualizacja godz. 8.30

W związku z silnym wiatrem strażacy w województwie pomorskim interweniowali już 106 razy. Najwięcej interwencji było w powiecie wejherowskim (20), słupskim (15) i kartuskim (10). Działania polegały głównie na usuwaniu powalonych konarów drzew. Nikt nie ucierpiał w wyniku wichury.

W Prabutach przy ul. Zielnej wiatr zniszczył mur.

Wiatr zrywał też dachy z domów. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Straszewie (powiat kwidzyński, gmina Ryjewo).

Aktualizacja godz. 6
Do godziny 6 w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali na Pomorzu 100 razy. Głównie były to wiatrołomy (84 interwencje).

W Jaworach (powiat słupski) wiatr zerwał blachę z dachu na powierzchni 60 m kw., a w Gniewinie (pow. wejherowski) zerwał 120 m kw. elewacji budynku wielorodzinnego.

W wielu miejscowościach Pomorza nie ma prądu. Sprawdź na mapie, gdzie występują przerwy w dostawie energii elektrycznej >>>

Prądu nie ma w miejscowościach w następujących gminach:

 • Gmina Kołczygłowy,
 • Gmina Dębnica Kaszubska
 • Gmina Trzebielino
 • Gmina Tuchomie
 • Gmina Główczyce
 • Gmina Osieczna
 • Gmina Morzeszczyn,
 • Gmina Smętowo Graniczne
 • Gmina Słupsk,
 • Miasto Słupsk,
 • Gmina Cewice,
 • Gmina Nowa Wieś Lęborska,
 • Miasto Lębork
 • Gmina Łęczyce,
 • Lniska w gminie Żukowo

Czekamy na informacje pod adresem [email protected]

Aktualizacja godz. 1

Trudna sytuacja jest w powiatach: wejherowskim, lęborskim, słupskim.
Strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew m.in.

 • w Trąbkach Wielkich,
 • w gminie Zblewo (powiat starogardzki),
 • w miejscowości Bystra (powiat gdański),
 • Lubowidzu (pow. lęborski),
 • koło Sztutowa (powiat nowodworski),
 • Bągarcie i Stanowie (powiat sztumski).
 • Horniki Dolne (powiat kościerski)

Do wszystkich interwencji wyjeżdżają Ochotnicze Straże Pożarne z całego regionu.

Jak informuje Pomorskie998 w woj. pomorskim do godz. 1 służby w związku z silnym wiatrem interweniowały 82 razy. Głównie były to wiatrołomy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie wejherowskim,. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Według danych IMGW ok. godz. 22:30 porywy wiatru w powiatach południowych wynoszą do 65 km/h, w powiatach północnych od 75 km/h do 85 km/h. W ciągu najbliższych godzin prędkość wiatru będzie wzrastała i miejscami w porywach wyniesie do 95 km/h. Rano 10.02.2020 wiatr zacznie słabnąć.
Dotyczy powiatów: bytowski, chojnicki, człuchowski, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, malborski, nowodworski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski, wejherowski, sztumski, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot.

Na bieżąco można śledzić sytuację w Polsce i Europie - zobaczcie relację na żywo:

Kolejne prognozy na najbliższe godziny:

Silny wiatr na Pomorzu. Kilka tysięcy gospodarstw bez prądu!

Bardzo silnie wieje na Pomorzu. W kilkuset miejscowościach na Pomorzu nie ma prądu. Trudna sytuacja jest w powiatach: słupskim, lęborskim, bytowskim, kartuskim. Ale wyłączenia dotyczą miejscowości także w innych powiatach. Na razie Energa nie informuje o awariach masowych. Trudna sytuacja jest także w woj. zachodniopomorskim.

Kliknij i zobacz mapę >>>

Łowcy Burz ostrzegają i wydają komunikat o sytuacji

Wichura na Pomorzu 9-11.02.2020

IMGW prognozuje, że silny wiatr utrzyma się do 11 lutego. Jest to ostrzeżenie 2 stopnia!

Od godzin wieczornych 9.02 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, z południowego zachodu.

Natomiast od wtorkowego poranka ma on tracić na sile - w porywach ma wiać do 80 km/h, tym samym IMGW obniża stopień ostrzeżenia - do pierwszego.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia o sztormie.

Obszar: Strefa brzegowa - część wschodnia Czas: Od godz. 10:00 dnia 09.02.2020 do godz. 05:00 dnia 10.02.2020. Przebieg: Wiatr południowo-zachodni do południowego 6 do 7, szybko wzrastający na 7 do 8, w porywach 9 do 10 w skali Beauforta.

Prognoza pogody na najbliższe dni:

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr początkowo umiarkowany, od godzin południowych stopniowo wzmagający się do dość silnego, osiągającego w porywach do 60 km/h a w pasie nadmorskim do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów od 8 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, nad samym morzem około 6°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów od 8 do 15 mm. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr dość silny, okresami silny, od 30 do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem a lokalnie śnieg. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, nad samym morzem około 3°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, po północy umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

10/11 - 11.02 (poniedziałek/wtorek - wtorek)
Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr dość silny, okresami silny od 30 do 45 km/h w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

11/12 - 12.02 (wtorek/środa - środa)
Zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr dość silny, okresami silny od 30 do 45 km/h w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

12/13 - 13.02 (środa/czwartek - czwartek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W nocy i rano miejscami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, w pasie nadmorskim w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

13/14 - 14.02 (czwartek/piątek - piątek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

14/15 - 15.02 (piątek/sobota - sobota)
Zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto