MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki matury poprawkowej 2020 na Pomorzu. Tylko 30 proc. uczniów poprawiło maturę z matematyki. Znacznie lepiej j. polski i j. angielski

Redakcja
Matura poprawkowa 2020. Znów najgorzej poszedł egzamin z matematyki
Matura poprawkowa 2020. Znów najgorzej poszedł egzamin z matematyki Lukasz Gdak
Wyniki matury poprawkowej 2020 na Pomorzu. W środę, 30.09.2020 r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku przekazała informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie poprawkowym. Z arkuszami poradził sobie co drugi uczeń.

Wyniki matury poprawkowej 2020 na Pomorzu

Do wrześniowego egzaminu poprawkowego podeszło w tym roku ponad 2,5 tys. uczniów z całego Pomorza, którzy po raz pierwszy przystępowali do matury i nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego (matematyka, jęz. polski i jęz. angielski lub jęz. niemiecki). Oznacza to, że z "poprawki" skorzystało niespełna 90 proc. uprawnionych do tego uczniów.

Jak i gdzie sprawdzić wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych 2020? Jak zalogować się na stronę OKE? Sprawdź naszą instrukcję!

Z danych przedstawionych przez OKE w Gdańsku wynika, ze maturę w drugim terminie zdał mniej więcej co drugi uczeń. Lepiej sytuacja wyglądała w liceach, gdzie pozytywny wynik uzyskało 53 proc. osób podchodzących do egzaminów w liceach, względem 46 proc. absolwentów technikum.

Pomorscy uczniowie zdecydowanie najlepiej poradzili sobie z językiem polskim, gdzie zdawalność sięgnęła 90 proc. Nieco gorzej wyglądają wyniki egzaminów językowych - tutaj pozytywny wynik usłyszało 78 proc. absolwentów w przypadku jęz. angielskiego i 67 proc. uczniów zdających maturę z jęz. niemieckiego.

Zdecydowanie najgorzej przebiegła część matematyczna, którą z pozytywnym rezultatem napisało jedynie 30 proc. maturzystów.

W przypadku wyników regionalnych najlepszą zdawalnością mogą pochwalić się uczniowie

  • z pow. kwidzyńskiego (60 proc.),
  • sztumskiego (58 proc.) i
  • Gdyni (56 proc.).

Z arkuszami najgorzej poradzili sobie absolwenci

  • z pow. bytowskiego (37 proc.),
  • chojnickiego (37 proc.) oraz
  • gdańskiego i tczewskiego, gdzie zdało po 38 proc. uczniów.

Zobacz, jak poszło uczniom zdającym poprawkową maturę w poszczególnych pomorskich powiatach

- Średnie wyniki egzaminu poprawkowego, jak i zdawalność są porównywalne ze średnią krajową - mówi Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - Co roku matematyka sprawia największy problem naszym uczniom. Natomiast jeżeli co drugi absolwent zdał, a 90 proc. uprawnionych podeszło do tego terminu, to należy wyraźnie podkreślić, że warto przystępować do egzaminów.

- Jeśli chodzi o ubiegły rok to obecne średnie wyniki są porównywalne, natomiast zdawalność jest nieco niższa. Mamy nadzieję, że każdego roku te rezultaty będą coraz lepsze - dodaje Irena Łaguna.

Dobra informacja jest taka, że jeśli komuś i tym razem się nie powiodło, może przystąpić do matury w 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wyniki matury poprawkowej 2020 na Pomorzu. Tylko 30 proc. uczniów poprawiło maturę z matematyki. Znacznie lepiej j. polski i j. angielski - Dziennik Bałtycki

Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto