Zaplanuj długi czerwcowy weekend na Pomorzu. Program imprez 20-23.06

oprac. mk
Długi czerwcowy weekend na Pomorzu zapowiada się atrakcyjnie. Największym wydarzeniem będzie koncert Bryana Adamsa w Ergo Arenie, ale czeka nas też wiele imprez związanych z Nocą Świętojańską, m.in. Cudawianki w Gdyni. Będą też imprezy sportowe. Zaplanuj wolny czas. Oto program imprez, które odbędą się na Pomorzu w dniach 20.06-23.06.2019.
Oto program imprez, które odbędą się na Pomorzu w dniach 20.06-23.06.2019 >>>
Długi czerwcowy weekend na Pomorzu zapowiada się atrakcyjnie. Największym wydarzeniem będzie koncert Bryana Adamsa w Ergo Arenie, ale czeka nas też wiele imprez związanych z Nocą Świętojańską, m.in. Cudawianki w Gdyni. Będą też imprezy sportowe. Zaplanuj wolny czas. Oto program imprez, które odbędą się na Pomorzu w dniach 20.06-23.06.2019. Oto program imprez, które odbędą się na Pomorzu w dniach 20.06-23.06.2019 >>>
Długi czerwcowy weekend na Pomorzu zapowiada się atrakcyjnie. Największym wydarzeniem będzie koncert Bryana Adamsa w Ergo Arenie, ale czeka nas też wiele imprez związanych z Nocą Świętojańską, m.in. Cudawianki w Gdyni. Będą też imprezy sportowe. Zaplanuj wolny czas. Oto program imprez, które odbędą się na Pomorzu w dniach 20.06-23.06.2019.

Festiwal Radości Chrześcijańskiej - Katolicy na Ulicy w Czuchowie
Czwartek, 20.06.2019, godz. 18

To jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych, ale też kulturalnych odbywających się cyklicznie w Człuchowie. W programie będą między innymi świadectwa osób nawróconych min. Dariusza Kowalskiego, spektakl baletowy w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Piano w Człuchowie, wspólne tańce integracyjne z wodzirejem, dzielenie się chlebem.
Najbardziej widowiskowym elementem będzie jednak premiera koncertu „NIE-BO” przygotowanego z racji 20 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Pomorzu. Na scenie wystąpi 100 osobowy Chór pod dyrekcją Gabi Gąsior, a także polscy artyści: Anna Szarmach, Olga Szomańska, Adam Krylik, Heres, a także zespól wokalny DeocentriCity i zespół instrumentalny Holy Noiz. Całość zakończy widowisko światła z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna.

Czytaj więcej na temat Festiwalu Radości Chrześcijańskiej - Katolicy na Ulicy w Czuchowie i zobacz zdjęcia i filmy z poprzednich edycji

Koncert Bryana Adamsa w Ergo Arenie
Piątek 21.06.2019 r. pl. Dwóch Miast 1, Gdańsk/Sopot, godz. 20

Bryan Adams wystąpi 21 czerwca 2019 r. w ERGO ARENIE, a koncert odbędzie się w ramach trasy „Shine a light”, promującej nowy album Kanadyjczyka.

Zobacz też ZDJĘCIA z koncertu Bryana Adamsa w Ergo Arenie w 2015 r.

Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej by Wawel 2019 w Gdańsku
Sobota, 22.06.2019, Plac Zebrań Ludowych, godz. 15

7. edycja Festiwalu Kolorów - w tym roku w Gdańsku odbędzie się pod nazwą Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej by Wawel!
Podczas wydarzenia o pełnych godzinach będzie wyrzucany w górę kolorowy puder Holii. W tym roku partnerem tytularnym będzie firma Wawel, która podczas wydarzenia zapewni zapas pysznych słodyczy.
Zabawie będzie towarzyszyć wspaniała muzyka. Wystąpią : DJ Arannie, DJ Verossi, DJ Late At Night, raper B.R.O, zespół Route 11. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah!
Oprócz tego na uczestników będą czekały wspaniałe strefy sponsorskie. Wawel przygotował moc różnorodnych atrakcji, m.in. trampolinę i galaretki Fresh & Fruity, pełne smaków i kolorów. Poza tym będzie można wziąć udział w wyścigu w workach lub pochillować na łonie natury. Nie zabraknie także... Festiwalu Balonów! Wypuścimy w powietrze piękne balony giganty! Musicie być z nami!
WYRZUTY KOLORÓW: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 20:30

Plan koncertów:
15:00 DJ Arennie
16:30 DJ Verossi
18:00 DJ LAT
19:00 Koncert B.R.O
20:00 Koncert Route 11
21:30 Koncert Kayah
23:00 Zakończenie

Wianki na Grodzisku
Sobota, 22.06.2019 godz. 12, niedziela 23.06.2019 godz. 16
Grodzisko Owidz ul. Rycerska 1

Grodzisko Owidz przygotowuje Noc Kupały, czyli "Wianki na Grodzisku" z okazji letniego przesilenia. Świętowanie przewidziane jest na dwa dni - 22 i 23 czerwca. W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in. inscenizacje dawnych obrzędów związanych z Nocą Kupały w wykonaniu Słowiańskiego Mitu o Stworzeniu Świata, drużyny Nordelag oraz zespołów Koło Jana i Zespół Muzyki Dawnej "Góra Trolla", pławienie wianków, wieczorne koncerty kapel Fifidroki oraz Morhana, stoiska rękodzielników, zabawy i turnieje.
Partnerem wydarzenia jest Naglfar - drużyna wojów, która koordynuje program związany z rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza w trakcie Wianków na Grodzisku.
Wiankową tradycją jest też Turniej Łuczniczy o Tytuł Łowczego Grodziska Owidz, organizowany przez Starogardzką Wolną Drużynę Łuczniczą.
Podczas tegorocznych Wianków odbędzie się również spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką-Sołtysek, która promować będzie swoją najnowszą książkę „Ślad wody” oraz na wernisaż wystawy grafik pt. „Panteon bogów słowiańskich”, której autorką jest Hanna Dola.

Sobótki na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie
Sobota, 22.06.2019, godz. 15, niedziela 23.06.2019 godz. 15

Imprezę rozpocznie Holi Festival Poland – Święto Kolorów. Na tczewian czekać będą proszki w 9 kolorach, wyrzutnie proszków oraz kolorowa wata cukrowa. Kolorowy Festiwal uprzyjemni DJ, który poprowadzi imprezę.
A już od 18:30 rozpocznie się właściwa - koncertowa część Sobótek Tczewskich.
22 czerwca na scenie pojawi się zespół ENEJ. To polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa.
Oprócz nich zagrają również Mad in Poland oraz Czarne Kwiaty.
Poza koncertami czekać będą stoiska handlowe, gastronomiczne oraz z wyrobami rękodzielniczymi. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 22:45 . Rozstanie z Bulwarem umili wszystkim pokaz laserowy.

Na sobótkowe obchody zapraszamy ponownie w niedzielę o godz. 15:00. Na początek na scenie pojawi się Jakub Freda, a później Zespołu Tańca Ludowego „Aizkrauklis” z Łotwy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”.
Od godz. 17:50 zaplanowane są koncerty Kobranocki, czyli oraz Cherries in Ski.
Na niedzielne popołudnie swoje stoiska przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszy wianek Świętojański” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci „Robaczki Świętojańskie”.
Fabryka Sztuk również nie pozostawi tczewian bez atrakcji. Na ich stoisku będzie można stworzyć naturalne kompozycje na bazie kwiatów, szyszek i innych darów natury. Czeka również kącik zabaw wielkoformatowych, tj. jenga, puzzle, memory oraz klocki.
Na stoisku przygotowanym przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne „Brama” odbędą się IX Mistrzostwa Świata TTK „Brama” w rzucie teczką Prezesa. Rozdanie nagród na scenie głównej rozpocznie się ok. godz. 17.40-17.50. Z okazji Roku Moniuszki nie zabraknie również poezji śpiewanej.

Parkrun w Wejherowie
Sobota, 22.06.2019, godz. 9

Do grona ponad 1700 lokalizacji biegów parkrun na świecie w sobotę (22 czerwca) dołączy wejherowski Park Miejski. Biegacze wystartują o godz. 9.
Udział w biegach będzie bezpłatny, a od uczestników wymagane będzie jedynie dokonanie jednorazowej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego kodu uczestnika.

Czytaj więcej na ten temat: Parkrun w Wejherowie. 22.06.2019 gród Wejhera dołączy do parkrunowej rodziny

Sobótka w Rzucewie
Niedziela 23.06.2019, przy Osadzie Łowców Fok, godz. 19

Gmina Puck na sobótkę zaprasza tradycyjnie do Rzucewa. Zabawa przy Osadzie Łowców Fok rozpocznie się o godz. 19. Będzie m.in. wielkie ognisko, plecenie wianków świętojańskich (i puszczanie ich na wody Zatoki Puckiej) oraz biesiada przy ognisku. Muzycznymi gośćmi będą Bursztynki i zespół Kamilo. Na godz. 22 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej na temat imprez w powiecie puckim w czerwcu 2019 r.

Jastarnicko Sobótka 2019
Niedziela 23.06.2019, godz. 20

W tym roku na sobótkę (niedziela 23 czerwca) w Jastarni zaprasza rocznik poborowy - 2000. Młodzi ludzie - fantazyjnie poprzebierani i umalowani - spotkają się na rogu Sychty i ul. Bałtyckiej (godz. 20). Stąd, razem ze specjalnym palem zwieńczonym beczką, powędrują na plac sobótkowy nad zatoką (tu trzeba będzie go postawić). Młodzi panowie serią wystrzałów z rakiet spróbują ją podpalić. Gdy ta sztuka już się uda - rozpocznie się biesiada z zespołem Manijoce (godz. 20:30). Na finał pokaz sztucznych ogni (godz. 23).

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni

Czytaj więcej na temat imprez w powiecie puckim w czerwcu 2019 r.

Classówka 2019 w Stężycy
Sobota-niedziela, 22-23 czerwca na terenie amfiteatru w Stężycy

5. edycja największego eventu motoryzacyjnego na Kaszubach - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. W programie wystawa pojazdów klasycznych i zabytkowych z elementami współczesnej motoryzacji, a także multum atrakcji towarzyszących. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 16 i trwać będzie aż do niedzieli do ok. 19. Pierwszy dzień rozpocznie pokaz Drift Taxi, gdzie przybyli otrzymają możliwość wykupienia przejazdu w fotelu pasażera. Równolegle przy głównej scenie wystartują zawody Pucharu Strong Man. Drugiego dnia w samo południe swoje zdolności zaprezentują kickbokserzy z klubu Rebelia Kartuzy. Organizatorzy planują też liczne imprezy towarzyszące, m.in. prezentację pojazdów i pogawędki na scenie oraz imprezę klubową z DJ Romi. Podczas festiwalu utworzone będą też strefy: dla dzieci, Crazy Cart, Modeli Zdalnych, Gier minionej epoki, Wesołe Miasteczko oraz Quady. Imprezę poprowadzą dziennikarze i prezenterzy telewizyjni Adam Klimek, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita, Patryk Mikiciuk, a także Tomek Burdziakowski. Organizatorzy zapewniają, że na terenie festiwalu będzie możliwość rozstawienia namiotu, przyczepy bądź campera.

Powitanie Lata z DJ’ ami w Przodkowie
Piątek, 21.06.2019, Stadion Gminny, godz. 20

W piątek 21 czerwca na Stadionie Gminnym w Przodkowie odbędzie się nowa impreza, organizowana z myślą o młodzieży - Powitanie Lata z DJ’ ami. Zabawę poprowadzą wręcz stały bywalec przodkowskich imprez DJ Space Kid, a także DJ Hazel i duet Prisoners Show. Pochodzący z Legionowa (woj. mazowieckie) DJ Hazel gra głównie w stylach house, electro house, progressive house, trance, hard trance, hardstyle, techno. W swojej karierze wystąpił na takich imprezach, jak: Amsterdam Dance Mission, Sunrise with Ekwador, Viva Beach Party Sopot czy Sunshine Music Factory. W marcu 2014 jego utwór „I love Poland” grano na Konkursie Skoków Narciarskich w Oslo, w 2017 roku zaś wystąpił na XXIII Przystanku Woodstock wraz z Pawbeats Orchestra w ramach Nocnej Akademii Sztuk Przepięknych. Prisoners Show to z kolei specyficzna grupa dj’ów, którzy imitują zbiegów z więzienia Alcatraz. W swoich występach traktują imprezę jako miejsce napadu, a klubowiczów jako zakładników. Zapewniają przy tym, że choć brzmi to groźnie, nigdy nikomu nic się nie dzieje, ale emocje, w tym te muzyczne pozostają wyjątkowe. Start imprezy o godz. 20.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Trzymał w ramionach Jane Fondę - poznaj jego historię!

Materiał oryginalny: Zaplanuj długi czerwcowy weekend na Pomorzu. Program imprez 20-23.06 - Dziennik Bałtycki

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jacek82r
Moja impreza to wędrówka i w taką już jutro czyli 21 idę z Mikoszewa w stronę piasków i z powrotem i jest to podzielone na etapy czyli w nogach mniej więcej 100 km
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie