Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Warsztaty online od 18.05.2021 r. Kto może wziąć udział?

red
Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Weź udział w warsztatach OMGGS
Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Weź udział w warsztatach OMGGS Karolina Misztal
Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów  online, organizowanych przez OMGGS dla mieszkańców Pomorza. Pierwsze rozpoczną się już 18.05.2021 r. w powiecie puckim. Trójmiasto będzie mogło wziąć udział w warsztatach 17.06.2021 r.

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Warsztaty OMGGS

 

– To mieszkańcy zdecydują, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości, czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata – mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

 
OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata: jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i w czerwcu 2021 r. odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, których uczestnicy porozmawiają o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

 
Pierwsze warsztaty odbędą się już 18 maja dla powiatu puckiego, dwa dni później, 20 maja dla mieszkańców powiatu wejherowskiego
 
– Spotkania potrwają około 2 godzin, będziemy pracować w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadransa wspólnie z moderatorami porozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie – dodaje Karolina Orcholska.

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości. Jak zapisać się na warsztaty?

 
Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować, klikając w link poniżej dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości. Terminy warsztatów

 
Terminy warsztatów: 

  • 18 maja, powiat puckilink,
  • 20 maja, powiat wejherowskilink,
  • 25 maja, powiat lęborskilink,
  • 27 maja, powiat kartuskilink,
  • 1 czerwca, powiat gdańskilink,
  • 8 czerwca, powiat nowodworskilink,
  • 10 czerwca, powiat malborskilink,
  • 15 czerwca, powiat tczewskilink,
  • 17 czerwca , Trójmiastolink.

Więcej informacji na temat Planu Zrównoważonej Mobilności można przeczytać TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto