Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu szydłowieckiego w okręgach nr 1, 2
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu szydłowieckiego w okręgach nr 1, 2 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu szydłowieckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BĄK Zdzisław Tadeusz: pozycja 1 : 2,11% (2 485 głosów)
- KORNATOWSKI Piotr Walenty: pozycja 2 : 2,11% (2 485 głosów)
- GWAREK Magdalena: pozycja 3 : 2,11% (2 485 głosów)
- RUZIK Tomasz: pozycja 4 : 2,11% (2 485 głosów)
- BANASZCZYK Monika Joanna: pozycja 5 : 2,11% (2 485 głosów)
- NAPORA Dawid Marcin: pozycja 6 : 2,11% (2 485 głosów)
- KARPETA Maria Józefa: pozycja 7 : 2,11% (2 485 głosów)
- SZPARAGA Ryszard Stefan: pozycja 8 : 2,11% (2 485 głosów)
- KOWALCZYK Monika: pozycja 9 : 2,11% (2 485 głosów)
- GÓRSKI Paweł Piotr: pozycja 10 : 2,11% (2 485 głosów)
- SOKOŁOWSKI Marek: pozycja 11 : 2,11% (2 485 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA REGIONU:
- GIL Marzena Danuta: pozycja 1 : 0,29% (346 głosów)
- BĄK Jerzy Leon: pozycja 2 : 0,29% (346 głosów)
- DRÓŻDŻ Konrad Dariusz: pozycja 3 : 0,29% (346 głosów)
- PIĄTEK Szymon: pozycja 4 : 0,29% (346 głosów)
- GROMEK Agata: pozycja 5 : 0,29% (346 głosów)
- GIZIŃSKA Kinga Anna: pozycja 6 : 0,29% (346 głosów)
- BERNATEK Dariusz Grzegorz: pozycja 7 : 0,29% (346 głosów)
- GRZĘDA Mariola Ewa: pozycja 8 : 0,29% (346 głosów)
- BUKOWICZ Dominika: pozycja 9 : 0,29% (346 głosów)
- JEZIERSKI Witold Zdzisław: pozycja 10 : 0,29% (346 głosów)
- MROZOWSKA-TOMCZYK Kamila: pozycja 11 : 0,29% (346 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY ROZWÓJ:
- SZCZEŚNIAK Łukasz Konrad: pozycja 1 : 1,2% (1 419 głosów)
- KWIATEK Michał Narcyz: pozycja 2 : 1,2% (1 419 głosów)
- ZYZMAN-WIŚNIOS Monika Katarzyna: pozycja 3 : 1,2% (1 419 głosów)
- NOWAKOWSKI Radosław Ryszard: pozycja 4 : 1,2% (1 419 głosów)
- WILCZYŃSKA Weronika: pozycja 5 : 1,2% (1 419 głosów)
- NOWIŃSKI Karol Dominik: pozycja 6 : 1,2% (1 419 głosów)
- JAGIEŁŁO Grażyna: pozycja 7 : 1,2% (1 419 głosów)
- POCHYLSKI Norbert: pozycja 8 : 1,2% (1 419 głosów)
- BORUŃ Katarzyna Irena: pozycja 9 : 1,2% (1 419 głosów)
- CIELĄTKOWSKI Mirosław: pozycja 10 : 1,2% (1 419 głosów)
- UBYSZ Krzysztof Konrad: pozycja 11 : 1,2% (1 419 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- MAMLA Rajmund Kazimierz: pozycja 1 : 0,82% (964 głosów)
- KARCZEMNA-WALSKA Natalia Joanna: pozycja 2 : 0,82% (964 głosów)
- GÓRLICKI Paweł: pozycja 3 : 0,82% (964 głosów)
- SADOWNIK Marek Marian: pozycja 4 : 0,82% (964 głosów)
- KOBIERSKI Jarosław: pozycja 5 : 0,82% (964 głosów)
- PIOTROWSKA Maria Aleksandra: pozycja 6 : 0,82% (964 głosów)
- BŁASZCZYK Karolina: pozycja 7 : 0,82% (964 głosów)
- PIĄTEK Monika Zofia: pozycja 8 : 0,82% (964 głosów)
- SOSNOWSKI Dariusz: pozycja 9 : 0,82% (964 głosów)
- GOŁOSZ Janusz Robert: pozycja 10 : 0,82% (964 głosów)
- GONCIARSKI Szczepan: pozycja 11 : 0,82% (964 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNE:
- MAMLA Dariusz: pozycja 1 : 1,19% (1 402 głosów)
- JAŚKIEWICZ Leszek Ryszard: pozycja 2 : 1,19% (1 402 głosów)
- WARSO Piotr Przemysław: pozycja 3 : 1,19% (1 402 głosów)
- GŁUCH Iwona: pozycja 4 : 1,19% (1 402 głosów)
- BAUMAN Agata Dorota: pozycja 5 : 1,19% (1 402 głosów)
- GAŁĄZKA Marta: pozycja 6 : 1,19% (1 402 głosów)
- WINIARSKI Tomasz Grzegorz: pozycja 7 : 1,19% (1 402 głosów)
- WABIK Grzegorz Mirosław: pozycja 8 : 1,19% (1 402 głosów)
- KRUPA Irena Jolanta: pozycja 9 : 1,19% (1 402 głosów)
- SALA Monika Anna: pozycja 10 : 1,19% (1 402 głosów)
- PIORUN Łukasz: pozycja 11 : 1,19% (1 402 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ TO SIŁA:
- SOBUTKA-KLEPACZEWSKA Agnieszka: pozycja 1 : 0,85% (999 głosów)
- DUDA Przemysław Michał: pozycja 2 : 0,85% (999 głosów)
- PROCZKA Magdalena: pozycja 3 : 0,85% (999 głosów)
- KOŁODZIEJ Tomasz: pozycja 4 : 0,85% (999 głosów)
- GIL Dorota Jolanta: pozycja 5 : 0,85% (999 głosów)
- MICHALSKI Jarosław: pozycja 6 : 0,85% (999 głosów)
- URBANIAK Anna Izabela: pozycja 7 : 0,85% (999 głosów)
- GULA Krzysztof Wiesław: pozycja 8 : 0,85% (999 głosów)
- PAWLAK Elżbieta Grażyna: pozycja 9 : 0,85% (999 głosów)
- ADAMCZYK Anna: pozycja 10 : 0,85% (999 głosów)
- KRYŃSKI Tomasz: pozycja 11 : 0,85% (999 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ROZWÓJ I STABILIZACJA:
- KUCFIR Jerzy Tomasz: pozycja 1 : 0,17% (205 głosów)
- BRACHA Jan Dariusz: pozycja 2 : 0,17% (205 głosów)
- MNICH Sylwester Robert: pozycja 3 : 0,17% (205 głosów)
- POLAK Ewa: pozycja 4 : 0,17% (205 głosów)
- KARPETA Barbara Bernarda: pozycja 5 : 0,17% (205 głosów)
- KWIETNIEWSKA-JAKUBOWSKA Małgorzata Urszula: pozycja 6 : 0,17% (205 głosów)
- SALCZYŃSKI Tomasz Mariusz: pozycja 7 : 0,17% (205 głosów)
- TARKA Jadwiga Zofia: pozycja 8 : 0,17% (205 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT SZYDŁOWIECKI:
- SIEBYŁA Karol Arkadiusz: pozycja 1 : 1,82% (2 142 głosów)
- GÓRLICKI Robert Maciej: pozycja 2 : 1,82% (2 142 głosów)
- KONIARCZYK Andrzej: pozycja 3 : 1,82% (2 142 głosów)
- BIALIK Piotr Wojciech: pozycja 4 : 1,82% (2 142 głosów)
- GNAT Danuta Jolanta: pozycja 5 : 1,82% (2 142 głosów)
- FLOROWSKA Alicja Joanna: pozycja 6 : 1,82% (2 142 głosów)
- MAJEWSKA Barbara: pozycja 7 : 1,82% (2 142 głosów)
- PIASECKA Laurencja Anita: pozycja 8 : 1,82% (2 142 głosów)
- ZBROSZCZYK Wojciech: pozycja 9 : 1,82% (2 142 głosów)
- CZYŻEWSKI Damian Marek: pozycja 10 : 1,82% (2 142 głosów)
- PLEWA Marek Tomasz: pozycja 11 : 1,82% (2 142 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOLIDARNY SAMORZĄD:
- REJCZAK Agnieszka Katarzyna: pozycja 1 : 0,68% (807 głosów)
- KOZŁOWSKI Zbigniew Dariusz: pozycja 2 : 0,68% (807 głosów)
- MNICH Beata: pozycja 3 : 0,68% (807 głosów)
- PAWLAK Ilona Agata: pozycja 4 : 0,68% (807 głosów)
- STEFAŃSKI Piotr Janusz: pozycja 5 : 0,68% (807 głosów)
- WŁODARSKI Michał: pozycja 6 : 0,68% (807 głosów)
- STANIK Monika: pozycja 7 : 0,68% (807 głosów)
- MACIEJEWSKA Aneta Iwona: pozycja 8 : 0,68% (807 głosów)
- GRZYWACZEWSKA Magdalena: pozycja 9 : 0,68% (807 głosów)
- MORA Maria Magdalena: pozycja 10 : 0,68% (807 głosów)
- NAPORA Ryszard: pozycja 11 : 0,68% (807 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu szydłowieckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FIGARSKA Alicja Bożena: pozycja 1 : 3,36% (1 953 głosów)
- KUŹDUB Robert Piotr: pozycja 2 : 3,36% (1 953 głosów)
- TOMKOWSKI Konrad: pozycja 3 : 3,36% (1 953 głosów)
- NOWAK Alicja Anna: pozycja 4 : 3,36% (1 953 głosów)
- KORBA Bronisław: pozycja 5 : 3,36% (1 953 głosów)
- SZAŁAS Barbara: pozycja 6 : 3,36% (1 953 głosów)
- GAJEWSKI Michał Marcin: pozycja 7 : 3,36% (1 953 głosów)
- NOWAKOWSKI Marcin Paweł: pozycja 8 : 3,36% (1 953 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA REGIONU:
- MARKIEWICZ Renata: pozycja 1 : 0,89% (516 głosów)
- MAŁEK Adrian Marcin: pozycja 2 : 0,89% (516 głosów)
- STANIK Krzysztof: pozycja 3 : 0,89% (516 głosów)
- KĘPCZYŃSKA Angelika Martyna: pozycja 4 : 0,89% (516 głosów)
- CZAJKOWSKI Łukasz Czesław: pozycja 5 : 0,89% (516 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Aneta Irmina: pozycja 6 : 0,89% (516 głosów)
- GRYSZKO Łukasz: pozycja 7 : 0,89% (516 głosów)
- MAJSIAK-GROMEK Aneta Agnieszka: pozycja 8 : 0,89% (516 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY ROZWÓJ:
- SIERAWSKI Cezary Włodzimierz: pozycja 1 : 2,15% (1 252 głosów)
- JANOWSKA Marzena Aneta: pozycja 2 : 2,15% (1 252 głosów)
- MATYSIAK Waldemar Józef: pozycja 3 : 2,15% (1 252 głosów)
- BARTOSIAK Magdalena: pozycja 4 : 2,15% (1 252 głosów)
- ŚLEDŹ Kamil Daniel: pozycja 5 : 2,15% (1 252 głosów)
- WÓJCIKOWSKA Aldona Anna: pozycja 6 : 2,15% (1 252 głosów)
- KALUGA Natalia Kamila: pozycja 7 : 2,15% (1 252 głosów)
- GŁUCH Milena Monika: pozycja 8 : 2,15% (1 252 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- WOŹNIAK Roman Bogusław: pozycja 1 : 1,02% (593 głosów)
- HERKA Anna Ewa: pozycja 2 : 1,02% (593 głosów)
- GOŁOSZ Marek: pozycja 3 : 1,02% (593 głosów)
- MICHAŁOWSKA Marianna: pozycja 4 : 1,02% (593 głosów)
- BODO Ireneusz Adam: pozycja 5 : 1,02% (593 głosów)
- DRABIK Rafał: pozycja 6 : 1,02% (593 głosów)
- JANICKA Kinga: pozycja 7 : 1,02% (593 głosów)
- WIERZBICKI Adrian: pozycja 8 : 1,02% (593 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNE:
- BASIAK Remigiusz Józef: pozycja 1 : 1,31% (761 głosów)
- MINDA Kamil Tomasz: pozycja 2 : 1,31% (761 głosów)
- GAWOR Dorota Barbara: pozycja 3 : 1,31% (761 głosów)
- DOMAGAŁA Bartłomiej Marek: pozycja 4 : 1,31% (761 głosów)
- KOWALSKA Anna Magdalena: pozycja 5 : 1,31% (761 głosów)
- LEWOCHA Rafał Jan: pozycja 6 : 1,31% (761 głosów)
- REJCZAK Ewelina: pozycja 7 : 1,31% (761 głosów)
- BASIAK Jarosław Zbigniew: pozycja 8 : 1,31% (761 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ TO SIŁA:
- GOŁOSZ Anita Elżbieta: pozycja 1 : 2,39% (1 393 głosów)
- CIELOCH Marcin: pozycja 2 : 2,39% (1 393 głosów)
- SULIGOWSKA Ewelina: pozycja 3 : 2,39% (1 393 głosów)
- BEDNARCZYK Mirosław: pozycja 4 : 2,39% (1 393 głosów)
- ŻYTNIKOWSKA Anna: pozycja 5 : 2,39% (1 393 głosów)
- BURSA Bartłomiej Michał: pozycja 6 : 2,39% (1 393 głosów)
- WIATRAK Lilla Barbara: pozycja 7 : 2,39% (1 393 głosów)
- LECH Robert: pozycja 8 : 2,39% (1 393 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ROZWÓJ I STABILIZACJA:
- WARSO Wojciech Antoni: pozycja 1 : 1,38% (805 głosów)
- WŁODARCZYK Julian Stanisław: pozycja 2 : 1,38% (805 głosów)
- GOŁOSZ Piotr Eugeniusz: pozycja 3 : 1,38% (805 głosów)
- ŚPIEWAK Mariola: pozycja 4 : 1,38% (805 głosów)
- BILSKA Ewa Anna: pozycja 5 : 1,38% (805 głosów)
- SKAŁBANIA Damian: pozycja 6 : 1,38% (805 głosów)
- PIĘTAK Karol: pozycja 7 : 1,38% (805 głosów)
- GOLIŃSKA Marzena: pozycja 8 : 1,38% (805 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?