Akademia Morska w Gdyni- weź przyszłość w swoje ręce!

Artykuł sponsorowany
Studenci AMG podczas praktyki na statku szkolnym Dar Młodzieży, fot. Tomasz Degórski
Studenci AMG podczas praktyki na statku szkolnym Dar Młodzieży, fot. Tomasz Degórski
Praktyki na statkach, doskonale wyposażone laboratoria, symulatory, wyprawy morskie na drugi koniec świata. Studia, które przygotowują do ciekawej, dobrze opłacalnej pracy, a jednocześnie stwarzają ogromne możliwości swoim absolwentom. Akademia Morska w Gdyni to największa tego typu uczelnia w Polsce i dobry wybór dla tych, którzy chcą korzystnie zainwestować w swoją przyszłość.

Akademia Morska w Gdyni (AMG) to państwowa uczelnia kształcąca przyszłych oficerów floty handlowej oraz kadry menedżerskie dla gospodarki morskiej i regionu nadmorskiego na poziomie inżynierskim, magisterskim i doktorskim. Uczelnia prowadzi także kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej. Ponadto, umożliwia zdobywanie wiedzy na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz kursach kwalifikacyjnych i specjalistycznych.

Kształcenie w Akademii Morskiej w Gdyni realizowane jest zgodnie z założeniami Konwencji STCW wydanej przez Międzynarodową Organizację Morską. Oferty edukacyjne poszczególnych wydziałów dostosowywane są do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy, a nasi absolwenci są cenionymi specjalistami w swojej dziedzinie. Potwierdzeniem tych słów jest przeprowadzone przez Biuro Karier Studenckich AMG badanie, z którego wynika, iż przeszło 76 proc. naszych absolwentów znajduje pracę w ciągu trzech miesięcy po skończeniu studiów, a 33 proc. z nich pierwszą pracę zgodną z kierunkiem studiów podjęło jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Studia w Akademii Morskiej w Gdyni to niezapomniana przygoda i początek drogi do międzynarodowej kariery – mówi dr inż. Mirosław Czechowski, Prorektor ds. Kształcenia Akademii Morskiej w Gdyni.

Akademię Morską w Gdyni tworzą cztery prężnie rozwijające się wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, w ramach których Uczelnia rozwija swoja działalność naukowo – dydaktyczną w 7 kierunkach studiów w 42 specjalnościach.

W ofercie Uczelni znajdują się m.in. takie specjalności jak:

- Komputerowe Systemy Sterowania,
- Elektronika Morska,
- Eksploatacja Siłowni Okrętowych i Obiektów Oceanotechnicznych,
- Inżynieria Produkcji,
- Transport Morski,
- Technologie Offshorowe,
- Towaroznawstwo i Zarządzanie Jakością,
- Organizacja Usług Turystyczno - Hotelarskich.

Od roku akademickiego 2014/2015 Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa otworzy nowy kierunek o nazwie: Innowacyjna Gospodarka. W ramach kierunku Innowacyjna Gospodarka prowadzonych będzie 15 nowych, atrakcyjnych specjalności:

- ekonomia menedżerska,
- ekonomia zrównoważonego rozwoju,
- gospodarka miejska i regionalna,
- gospodarka Regionu Morza Bałtyckiego,
- informatyka gospodarcza,
- informatyka w transporcie i handlu,
- innowacyjne przedsiębiorstwo,
- innowacyjne systemy transportowe i logistyczne,
- menedżer projektu,
- rachunkowość i finanse przedsiębiorstw,
- rachunkowość i podatki,
- transport i logistyka w gospodarce globalnej,
- turystyka morska i nadmorska,
- usługi i pośrednictwo finansowe, 
- zarządzanie kapitałem ludzkim.

Oferta specjalności jest bogata i odpowiada na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy, a niewątpliwą zaletą Uczelni jest to, że kształci na wydziałach, kierunkach i specjalnościach morskich, jak i lądowych – mówi Katarzyna Okońska, Specjalista ds. promocji w Akademii Morskiej w Gdyni.

Przygotowanie do pracy na morzu absolwentów Akademii Morskiej nie jest możliwe bez odpowiednich praktyk. Do wykształcenia dobrego oficera nawigatora, elektryka i mechanika nie wystarczy tylko wiedza teoretyczna czy szkolenie na symulatorach. Z tego powodu Uczelnia eksploatuje dwa statki szkolne „Dar Młodzieży” i „Horyzont II”, na których studenci wydziałów: Nawigacyjnego, Elektrycznego i Mechanicznego zdobywają cenne doświadczenie zawodowe podczas praktyk morskich. Również studenci Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa mogą odbywać praktyki na statkach szkolnych Akademii Morskiej w Gdyni.

Jak mówi jeden ze studentów, Dawid (Wydział Nawigacyjny)- Praktyka morska daje możliwość poznania różnych krajów i ich kultur, a ponadto stwarza szansę na zasmakowanie prawdziwej morskiej przygody. Studenci uczestniczą także w różnych pracach na statku, włącznie z prowadzeniem nawigacji.

Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze jaką uczelnię wyższą wybrać , 4 kwietnia Akademia Morska w Gdyni otworzy swoje drzwi. Ciekawe wykłady, spotkania ze studentami, pokazy w laboratoriach, obserwacja gwiazd i innych ciał niebieskich to tylko część atrakcji, które przygotowała Uczelnia w ramach Dnia Otwartego – mówi Magdalena Bergańska, Starszy referent ds. promocji w Akademii Morskiej w Gdyni.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej Uczelni www.am.gdynia.pl oraz Facebook ’u www.facebook.com/Akademia.Morska.w.Gdyni.

Doskonałą okazję do poznania Uczelni stanowi również Bałtycki Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 20-25 maja w budynku głównym Uczelni (ul. Morska 81-87) oraz w budynku Wydziału Nawigacyjnego AMG (al. Jana Pawła II 3). Uczestnicy imprez organizowanych przez Akademię Morską w Gdyni będą mogli zobaczyć elektryczne pojazdy pływające, poznać sposoby walki z zanieczyszczeniami na wodzie i lądzie, nauczyć się jak w prawidłowy sposób korzystać ze środków ratunkowych, odbyć podróż do najciekawszych i najoryginalniejszych hoteli świata, a także zasmakować kolorowych cukrowych obłoczków. Prawda, że brzmi ciekawie? Nauka potrafi być fascynująca. Udowodnimy to w dniach 20 – 25 maja. Szczegółowy wykaz imprez organizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki oraz Pikniku Naukowego znajduje się na naszej stronie internetowej: www.am.gdynia.pl/baltycki-festiwal- mówi Katarzyna Okońska, Specjalista ds. promocji w Akademii Morskiej w Gdyni.


Bądź na fali – studiuj z nami !!!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto