MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Danilecka-Wojewódzka kontra Szewczyk: Kluczowa debata przed II turą wyborów w Słupsku

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Łukasz Capar
W tym tygodniu Słupsk stanie przed ważnym wyborem swojego przyszłego prezydenta. 16 kwietnia, odbędzie się kluczowa debata pomiędzy dwoma głównymi kandydatami: Krystyną Danilecką-Wojewódzką i Pawłem Szewczykiem. To wydarzenie będzie nie tylko szansą dla obu kandydatów na przedstawienie swoich programów wyborczych, ale również okazją dla mieszkańców miasta, by dokonać świadomego wyboru.

O kandydatach na prezydenta Słupska

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, reprezentująca komitet wyborczy KWW Łączy nas Słupsk, oraz Paweł Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej, zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji na argumenty.

W pierwszej turze wyborów Danilecka-Wojewódzka zdobyła 40,98% głosów, wyprzedzając Szewczyka, który uzyskał 20,42% głosów. Ich wyniki zdecydowanie wskazują na silne poparcie społeczności lokalnej i zapowiadają zaciętą rywalizację w drugiej turze wyborów.

Format debaty w Słupsku

Debata, organizowana przez Fundację Słupskich, będzie miała ściśle określony format. Kandydaci będą mieli za zadanie odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących kluczowych spraw dla mieszkańców Słupska, a następnie na 5 pytań zadanych przez publiczność.

Czas na odpowiedź na każde z pytań to maksymalnie 1 minutę 30 sekund. Ostatnią częścią debaty będzie możliwość zadania przez każdego kandydata dwóch pytań swojemu adwersarzowi, co z pewnością wprowadzi dodatkową dynamikę do dyskusji.

Ważne informacje dla mieszkańców

Debata odbędzie się w Teatrze Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a, z początkiem o godz. 18. Całe wydarzenie będzie trwało około 1,5 godziny i będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych Fundacji oraz Telewizji Słupsk. Organizatorzy przewidzieli również możliwość interakcji z publicznością za pomocą narzędzia mentimeter, co pozwoli mieszkańcom na zasygnalizowanie najistotniejszych dla nich spraw.

Zasady uczestnictwa

Warto zwrócić uwagę na określone przez organizatorów zasady udziału w debacie. Na terenie Teatru Rondo, w czasie wydarzenia, zabrania się agitacji na rzecz przedstawianych kandydatów oraz noszenia czy posiadania na widoku emblematów, koszulek czy innych gadżetów promujących kandydatów. Takie działania mają na celu zapewnienie neutralnego i obiektywnego charakteru debaty, co jest kluczowe dla zachowania jej merytorycznego charakteru.

Słupska debata wyborcza

Nadchodząca debata przed II turą wyborów na prezydenta Słupska to ważne wydarzenie, które może znacząco wpłynąć na decyzje wyborcze mieszkańców. Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Paweł Szewczyk staną przed szansą nie tylko na zaprezentowanie swoich wizji rozwoju miasta, ale również na bezpośrednią wymianę zdań na tematy kluczowe dla lokalnej społeczności. To wyjątkowa okazja, by bliżej poznać obu kandydatów i ich programy, co z pewnością ułatwi dokonanie wyboru w drugiej turze wyborów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto