Drużynowy Puchar Świata

(radu)
Dziś baraże! Reprezentacja Szwecji wygrała w Malilli drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Tym samym Szwedzi stali się razem z Australią finalistami tegorocznych rozgrywek.

Dziś baraże!
Reprezentacja Szwecji wygrała w Malilli drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Tym samym Szwedzi stali się razem z Australią finalistami tegorocznych rozgrywek. Drugie miejsce w szwedzkich zawodach zajęli żużlowcy Danii, a trzecie USA, którzy dziś z Polską i Anglią stoczą walkę w barażach o pozostałe dwa miejsca.
Szwedzi zdobyli w Malilli łącznie 56 punktów. Najwięcej, bo po 14 uzyskali Antonio Lindbaeck i Andreas Jonsson. Duńczycy stracili do zwycięzców tylko trzy punkty, a najskuteczniej jeździli Nicki Pedersen - 15 pkt i Bjaerne Pedersen - 14. Amerykanie zgromadzili 39 pkt, a nie liczyli się w stawce Czesi - tylko 7 oczek.
Finał w sobotę w angielskim Readnig. Dziś natomiast w tym samym mieście walka o dwa pozostałe miejsca w finale stoczą. Czy broniący mistrzowskiego tytułu Polacy odeprą atak Duńczyków, Amerykanów i Anglików?
W naszej drużynie nastąpiła zmiana. Kontuzjowanego podczas meczu w szwedzkiej lidze Piotra Protasiewicza (uraz biodra) zastąpi młody Krzysztof Kasprzak. O tym jednak kto ostatecznie wyjedzie na tor, zdecyduje dyspozycja zawodników podczas treningów.