Rafał Rusiecki
Mecz piłki ręcznej Energa Wybrzeże Gdańsk - Zepter KPR Legionowo
Mecz piłki ręcznej Energa Wybrzeże Gdańsk - Zepter KPR Legionowo Jakub Steinborn
Wydawało się, że w czwartek, 14 grudnia 2023 roku szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk mają tylko jedną drogę podczas ligowego meczu z ostatnim zespołem tabeli Orlenu Superligi. Zepter KPR Legionowo przed stawieniem się w hali AWFiS-u miał tylko jedno zwycięstwo na koncie. Niestety, tę statystykę poprawił w Gdańsku.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Zepter KPR Legionowo 14.12.2023

Rozgrywki 2023/2024 to dla fanów szczypiorniaka w Gdańsku prawdziwa droga przez mękę. Nawet w rzadkich okazjach, kiedy Energa Wybrzeże powinno być faworytem, to zawodzi swoich kibiców. Niestety, tak przytrafiło się w czwartek, 14 grudnia 2023 roku. Gdańszczanie przegrali, chociaż mierzyli się z najsłabszą sportowo ekipą Orlenu Superligi.

Podopieczni trenera Patryka Rombla mieli pierwszy raz okazję skompletować dwa zwycięstwa z jednym rywalem i nieco polepszyć swój malutki dorobek punktowy w tabeli. Po pierwszych 30 minutach spotkania wydawało się, że są bliscy tego osiągnięcia.

W 58 minucie meczu jeszcze remisowali 28:28 po trafieniu Jakuba Będzikowskiego. W obronie zagrali jednak zbyt twardo, za co kolejne dwie minuty i czerwoną kartkę zobaczył Nejc Zmavc, osłabiając drużynę na kluczowe sekundy. A zespół z Legionowa najpierw wyszedł na prowadzenie po bramce Sławomira Lewandowskiego, a następnie przypieczętował wynik na 30:28 po golu Michała Klapki. Dwaj ostatni zakończyli mecz ze skutecznością rzutową na poziomie 100 procent!

Po 16. kolejkach Orlenu Superligi przedostatnie Wybrzeże ma siedem punktów, a ostatnik KPR sześć "oczek". W następnych spotkaniach każde zwycięstwo gdańszczan trzeba będzie odbierać jako niespodziankę.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Zepter KPR Legionowo 28:30 (13:11)

Wybrzeże: Bedoui - Jachlewski 4, Powarzyński 3, Pieczonka 5, Będzikowski 5, Milicević 2, Zmavc 2, Niedzielenko 3, Papaj 1, Stępień 1, Siekierka 2, Peret, Domagała, Papina

KPR: Liljestrand, Zacharski - Adamczyk 8, Klapka 7, Lewandowski 6, Pawelec 1, Fąfara 2, Brzeziński 3, Wołowiec 2, Chabior 1, Laskowski, Brinovec, Ciok, Tylutki