Mariusz Surowiec
Grand Prix Ustki w biegach. Na starcie stanęło ponad 100 biegaczy i miłośników Nordic Walking Mariusz Surowiec
To pierwsza impreza z cyklu tegorocznych biegów oraz marszów Nordic Walking, imprezy, którą co roku organizuje ustecki Ośrodek Sportu i Rozwoju. Na starcie stanęło ponad 100 zawodników nie tylko z regionu słupskiego ale i całej Polski.

Zawodnicy do pierwszej tegorocznej rywalizacji stanęli punktualnie o godzinie 9:00 po zachodniej stronie portu. Najpierw na trasę liczącą ruszyli kijkarze, którzy do pokonania mieli pętlę liczącą około 5 kilometrów. Najszybszy był Piotr Brzozowski (Aktywni Postomino), drugie miejsce zajął Bogumił Gortat (Norda Masters) a trzecie Sylwia Stelmaszyk (Stęszew Team).

Po nich, o godzinie 11:00 na trasę 10 kilometrów ruszyli biegacze. Najpierw kładką, przez kanał portowy, dalej plażą, lasem na tereny Ośrodka Sportu i Rozwoju i dalej na Promenadę Nadmorską gdzie zlokalizowana była meta. Wśród zawodników najszybszy był Michał Czapiński (Europell-Bike U Up). Drugie miejsce zajął Wojciech Osiński (Team ZabieganeDni) a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Iwan (W pogoni za duchem). Wśród pań najszybsza była Kaja Delewska (W pogoni za duchem) tuż za nią uplasowała się Kamila Domarus (Słupsk) a na trzecim miejscu finiszowała Joanna Terefenko z Ustki. Łącznie na starcie stanęło 110 biegaczek i biegaczy.

Na wszystkich zawodników na mecie czekały medale, pakiety startowe a dla najlepszych nagrody rzeczowe.