„Świeć się z Energą”! Wybraliśmy najbardziej rozświetlone miasta. Kto zdobył nagrody?

Akcja specjalna ŚWIEĆ SIĘ z Energą
Święta i okres noworoczny są pełne światła. To ono buduje nastrój - w naszych domach, ale też w przestrzeni miast. Na rynkach, skwerach i ulicach pojawiają się świąteczne iluminacje, rozbłyskują lampki na choinkach, które trzymamy do pierwszych dni lutego. Jest jasno i kolorowo. Warto te wyjątkowe obrazy uwiecznić. Za nam głosowanie w ramach akcji „Świeć się z Energą”. Znamy już zwycięzców wszystkich kategorii!

Świetlna Stolica Polski!

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w finale ogólnopolskim
plebiscytu miast

Poznaliśmy zwycięzców etapu wojewódzkiego akcji "Świeć się z Energą". Miasta, które w każdym województwie zdobyły najwięcej głosów, otrzymają 10 tys. złotych do wykorzystania na energooszczędny sprzęt AGD, który lokalne władze przekażą na cel charytatywny.

Drugi, finałowy etap plebiscytu również się zakończył. Jakie miasto zdobyło tytuł najpiękniej rozświetlonego na święta miasta w Polsce oraz dodatkowe 40 tysięcy złotych dodatkowej nagrody dla potrzebujących (sprzęt AGD oraz fotowoltaika), który również trafi do potrzebujących? O tym już wkrótce!

- Nasz plebiscyt od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dla wielu z nas rywalizacja w konkursie świetlistych dekoracji stała się w okresie świątecznym wyczekiwanym zwyczajem, ale co najważniejsze jest też okazją do niesienia pomocy potrzebującym. W tym roku dzięki Enerdze z Grupy ORLEN aż do szesnastu miast trafią vouchery na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, takiego jak m.in. lodówki, pralki czy zmywarki. Dodatkowo w zwycięskiej miejscowości na wskazanej instytucji społecznej typu dom dziecka zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna od Energi Obrót - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

link marketingowy!! - 13

Harmonogram głosowania

 • Na zgłoszenia do Plebiscytu Miast czekamy do 09.01.2024 r do godz.12:00.
 • Na zgłoszenia do konkursu fotograficznego czekamy do 28.01.2024 r do godz.12:00.
 • Głosowanie w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast rozpoczęło się 20.12.2023 r. od godz. 12:00 i potrwa do dnia 15.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast awansuje miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w województwie.
 • Głosowanie w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast trwać będzie od 17.01.2024 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00.
 • Głosowanie w Konkursie Fotograficznym prowadzone będzie w jednym etapie, od 14.12.2023 r. od godz. 12:00 do 30.01.2024 r. do godz. 12:00
 • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w momencie jego zakończenia, natomiast ogłoszenie laureatów nagród przyznawanych w konkursie fotograficznym przez kapitułę odbędzie do dnia 31.01.2024 r.

- Nawet niewielkie miasto powiatowe może wygrać z dużą metropolią, co w plebiscytach miast udowodniły na przykład Chełm i Zamość - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się” z Wydziału Zarządzania Marketingowego Energi z Grupy ORLEN. - Wszystko zależy od tego, czy mieszkańcy miejscowości wykażą się lokalnym patriotyzmem i będą chętnie głosować, jednocześnie wspierając charytatywny cel.

Konkurs dla Czytelników

Nasza zabawa jest adresowana także do autorów, którzy zdjęcia robią od święta, telefonem komórkowym, jak i do osób, dla których fotografowanie jest prawdziwym hobby. Zachęcamy więc do uwieczniania nie tylko miast, ale przede wszystkim świątecznego klimatu we własnym domu. Na fotografii można pokazać miejską choinkę, drzewko przyozdobione przez najbliższych, stroik na świąteczny stół lub domowe dekoracje - wszystko, co tworzy bożonarodzeniowy nastrój. Mistrzowie świątecznej fotografii zostaną wybrani zarówno przez Czytelników, jak i przez kapitułę konkursu.

Zdjęcia do konkursu można było przesyłać w pięciu kategoriach tematycznych:

 • Moje miasto.
 • Mój dom.
 • Moi bliscy.
 • Moja iluminacja.
 • Moja ulubiona szopka.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w konkursie fotograficznym

W każdym województwie akcja jest prowadzona przez lokalny serwis naszemiasto.pl.

Wybierz swoje województwo i zobacz, kto wygrał w akcji "Świeć się z Energą"!

KLIKNIJ I WYBIERZ
WOJEWÓDZTWO
dolnośląskie
kujawsko-pomorskie
lubelskie
lubuskie
łódzkie
małopolskie
mazowieckie
opolskie
podkarpackie
podlaskie
pomorskie
śląskie
świętokrzyskie
warmińsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie

__________

Informacje o akcji można uzyskać mailowo:
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu miast
Regulamin konkursu fotograficznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Świeć się z Energą”! Wybraliśmy najbardziej rozświetlone miasta. Kto zdobył nagrody? - Nasze Miasto

Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto