W maju czekają nas aż dwa długie weekendy! Kiwi.com sprawdza, który cieszy się większą popularnością wśród podróżujących

Materiał informacyjny Kiwi.com
  • Co ciekawe, jak wskazują analizy Kiwi.com, najdłuższe, międzykontynentalne trasy np. do Azji czy USA w Majówkę będą droższe średnio o 126 EUR niż w trakcie całego miesiąca, sięgając 589 EUR, a najtańsze w Boże Ciało - średnia cena to 443 EURO. Międzykontynentalne trasy są częściej wybierane na Majówkę niż w Boże Ciało.
  • Wśród najpopularniejszych dni na początek podróży obydwu weekendów znalazły się 1 oraz 29 maja. Podróżujący wyruszą z trzech głównych portów lotniczych w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.
  • Z analiz Kiwi.com wynika, że oba weekendy majowe będą obfitowały w dłuższe pobyty do 5 dni – na pierwszy długi weekend 37% użytkowników wybierze pobyty od czterech do sześciu dni, a na Boże Ciało 33%. Na obydwa przedłużone weekendy co dziesiąty podróżujący zaplanuje wyjazd trwający od 7 do 10 dni.

Przed nami dwa długie weekendy i obydwa przypadają na maj - początek i koniec miesiąca. Majówka to dla wielu rozpoczęcie sezonu podróżniczego. W przypadku pierwszego weekendu, otwierającego miesiąc, wystarczy wziąć zaledwie 3 dni wolnego, aby cieszyć się niemal 10 - dniowym urlopem. Z kolei w Boże Ciało, biorąc wolny piątek możemy liczyć na pełne 4 dni wolnego. Kiwi.com, firma travel tech i wyszukiwarka tanich podróży, przyjrzała się tegorocznym preferencjom podróżujących. Jak dotąd, więcej chętnych interesuje się pierwszym weekendem, który oferuje więcej wolnych dni, mimo, że ceny biletów lotniczych są nieco wyższe nie tylko niż w Boże Ciało, ale na przestrzeni całego miesiąca. Jednym z najpopularniejszych kierunków są Stany Zjednoczone, a także kraje azjatyckie. Jak dotąd, najczęściej wybieranym dniem na początek podróży jest 1 i 29 maja.

W który majowy weekend będziemy podróżować?

W obydwa, Kiwi.com sprawdziła, dokąd podróżujący z Polski wybiorą się na tegoroczny długi weekend, a właściwie dwa przedłużone weekendy, z uwagi na Boże Ciało, które wypada 30 czerwca. Wedle analizy wyszukiwarki tanich lotów, jak dotąd więcej chętnych sięga po bilety lotnicze na pierwszy weekend, który oferuje więcej wolnych dni i tym samym umożliwia zaplanowanie dalszej podróży.

Wśród najpopularniejszych dni na początek podróży znalazły się 1, 2 oraz 29 i 30 maja, w którą to podróżni udadzą się z trzech głównych portów lotniczych w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.

Gdzie będziemy spędzać pierwszy przedłużony weekend w roku?

Kiwi.com wskazuje, że wśród podróżujących w pierwszy długi weekend, jak dotąd, większą popularnością cieszą się kierunki azjatyckie - 16% użytkowników uda się do Azji z początkiem miesiąca, podczas gdy na Boże Ciało o 6% mniej. Również Stany Zjednoczone są chętnie wybierane przez podróżujących. Jeśli chodzi o Europę, na dzisiaj tendencja wygląda tak, że w Boże Ciało częściej sięgamy po bardziej słoneczne destynacje, choć tradycyjnie, Hiszpania i Włochy utrzymują się w czołówce w przypadku obydwu. Jak to wygląda w praktyce?

Ile czasu spędzimy na miejscu?

Z analiz Kiwi.com wynika, że oba weekendy majowe będą obfitowały w dłuższe pobyty, do 5 dni – na pierwszy długi weekend 37% użytkowników wybierze pobyt od czterech do sześciu dni, a w Boże Ciało ponad co trzeci. Na obydwa przedłużone weekendy co dziesiąty podróżny zaplanuje wyjazd trwający od 7 do 10 dni.

Ile średnio zapłacimy za lot w majówkę?

Dane Kiwi.com wskazują, że średnia cena za bilet lotniczy na pierwszy majowy weekend jest wyższa od średniej ceny połączeń w Boże Ciało, a także w skali całego miesiąca maja.

Za lot w pierwszy majowy weekend zapłacimy średnio 176 EUR, czyli 16 EUR więcej niż na przestrzeni całego miesiąca (średnia cena to 160 EUR) i 8 EUR więcej niż w Boże Ciało.

Co ciekawe, najdłuższe, międzykontynentalne trasy np. do Azji czy USA w Majówkę będą droższe średnio o 126 EUR niż w inny dzień miesiąca wynosząc 589 EUR, z kolei na Boże Ciało najtańsze w maju - średnia cena to 443 EURO.

Mimo wyższych cen, chętnych nie brakuje. Międzykontynentalne trasy są częściej wybierane na Majówkę niż w Boże Ciało.

Jeśli nadal myślisz o wyjeździe na majówce, skorzystaj z travel hacków!

Jeśli nadal rozpatrujesz wyjazd na majowy weekend, skorzystaj z poniższych travel hacków, które pomogą Ci sporo zaoszczędzić.

  • Podróżuj z pobliskich lotnisk lub na pobliskie lotniska zamiast wybierać największe w regionie. Pobliskie lub mniejsze lotniska mogą oferować lepsze ceny, czasem nawet dwukrotnie tańsze! Wprowadzając miasto wylotu i/lub przylotu na Kiwi.com, możesz wybrać lotniska w promieniu 250 km w miejscu wylotu i/lub przylotu, aby uzyskać najlepsze połączenie.
  • Samodzielny transfer: ten trick pomaga dotrzeć do dowolnego miejsca docelowego, nawet jeśli linie lotnicze nie udostępniają go jako istniejącego w planie podróży. Wybierz „gdzie” i „kiedy” chcesz lecieć, a Kiwi.com utworzy plan podróży z oddzielnych lotów różnych linii lotniczych.
  • Deals Chcesz podróżować z ograniczonym budżetem, ale nie możesz zdecydować, gdzie? Kiwi.com posiada specjalne narzędzie do wyszukiwania atrakcyjnych cen lotów ze zniżką, pobranych z Twojego lotniska macierzystego i na podstawie kalkulacji km/ceny. Gdy algorytm znajdzie najtańsze trasy, pojawią się one w sekcji Oferty, co oznacza, że nowe oferty mogą być dostępne w każdej chwili, dając Ci stały dostęp do niewiarygodnie tanich biletów.
  • Nomad Jeśli w trakcie podróży masz zamiar udać się do kilku miast, opcja Nomad na pewno będzie pomocna. Wystarczy wprowadzić trzy lub więcej miejsc docelowych, długość pobytu i daty podróży, a Nomad przetasuje dla Ciebie loty i w mgnieniu oka znajdzie najtańszą możliwą trasę.
  • Multicity Funkcja wyszukiwania Multicity, czyli wielu miast na raz, pozwala określić kolejność, termin odjazdu i przyjazdu do każdego z nich. To bardzo przydatna opcja wyszukiwania, szczególnie jeśli musisz podróżować do wielu miejsc w określonej kolejności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: W maju czekają nas aż dwa długie weekendy! Kiwi.com sprawdza, który cieszy się większą popularnością wśród podróżujących - Pomorskie Nasze Miasto

Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto