Wierzyca Pelplin - Drutex-Bytovia Bytów 3:6 (3:3)

Leszek Literski

To co piłkarze Drutex-Bytovii Bytów pokazali w Pelplinie zasługuje na brawa na stojąco. Zaległe spotkanie z trzecią drużyną w lidze zapowiadało się bardzo interesująco. Dotąd niepokonanej Bytovii przyszło zmierzyć się z dobrze ułożonym zespołem.
Początek należał do gospodarzy. Już w 8 minucie, po błędzie obrońców, Andrzej Borowski (wiosną miał grać w Bytovii, ale nie doszło do porozumienia) strzela pierwszego gola dla Wierzycy.
W 19 minucie ten sam zawodnik, po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Widząc co się dzieje, trener Waldemar Walkusz dokonuje podwójnej zmiany zawodników. Grzegorza Misiurę zmienia Roman Cech, a Macieja Maciejewskiego Tomasz Mach.
Na efekty nie trzeba było dużo czekać. Już w 25 minucie Robert Sandak w zamieszaniu podbramkowym strzela kontaktowego gola.
Riposta gospodarzy jest natychmiastowa. Niezawodny Andrzej Borowski zdobywa swojego trzeciego gola.
Na każdy atak bytowskich piłkarzy odpowiada Wierzyca. Sytuacji podbramkowych nie brakuje.
W 39 minucie bramkę dla Bytovii zdobywa Michał Pietrzyk. To podrywa nas zespól do dalszej gry. Niesieni dopingiem około 50-osobowej grupy z Bytowa piłkarze Bytovii wznoszą się na szczyt możliwości. Wyrównującą bramkę strzela Piotr Łapigrowski.
Po wznowieniu gry, Krzysztof Bryndal strzela bramkę, która całkowicie odmienia losy pojedynku.
15 minut po przerwie sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Na szczęście do wyrównania nie dochodzi, Dawid Misiura broni jedenastkę.
Po dwóch minutach okazję do podwyższenia mają nasi piłkarze, jednak rzutu karnego nie wykorzystuje Łukasz Kłos.
Nerwowość daje się we znaki gospodarzom. Za faul na Ryszardzie Mądzelewskim z boiska usunięty zostaje zawodnik z Wierzycy.
5 minut przed zakończeniem spotkania ponownie Robert Sandak strzela bramkę dla Bytovii. Już tego meczu nie jesteśmy w stanie przegrać. Bytowscy kibice szaleją z radości.
W ostatniej minucie spotkania Krzysztof Bryndal dobija gospodarzy. Niemożliwe stało się realne. W pełni udał się rewanż za porażkę w Bytowie 1:2.

Bramki dla Drutex-Bytovii: 2:1 R. Sandak (25), 3:2 M. Pietrzyk (39), 3:3 P. Łapigrowski (44), 3:4 K. Bryndal (46), 3:5 R. Sandak (84), 3:6 K. Bryndal (90).
Drutex-Bytovia: D. Misiura - T. Cierson, R. Sandak, T. Mielewczyk, M. Maciejewski (21 T, Mach), K. Bryndal, Ł. Kłos, A. Kobiella (71 P. Spryszyński), M. Pietrzyk, G. Misiura (21 R. Cech, 76 R. Mądzelewski), P. Łapigrowski.