Wypoczywaj w Polsce po sezonie

Artykuł sponsorowany
Choć to właśnie lato jest najpopularniejszym sezonem urlopowym, pożegnanie ciepłych miesięcy nie musi oznaczać końca wypoczynku – wręcz przeciwnie. Polacy coraz chętniej decydują się na wyjazdy właśnie poza sezonem, obierając za cel różne zakątki kraju. Góry, Bałtyk czy też nasze piękne miasta kuszą swym urokiem o każdej porze roku.

Zwolennicy urlopu poza sezonem jednogłośnie podkreślają, że wyjazd zorganizowany jesienią czy wiosną jest zdecydowanie bardziej komfortowy. Dlaczego?

Moc atrakcji, widoki na wyłączność i atrakcyjne ceny!

Największą zaletą takiego wypoczynku jest mniejsza ilość turystów – brak wszechobecnych wakacyjnych tłumów to wygoda, cisza oraz możliwość stuprocentowego skorzystania z walorów przyrodniczych i atrakcji przygotowanych dla zwiedzających. Poza sezonem wczasowicze nie muszą stać w długich kolejkach do tarasów widokowych, muzeów czy lunaparków, restauracje nie są przepełnione, a w hotelach i pensjonatach bez trudu można znaleźć wolne pokoje w dogodnym terminie. To wszystko przekłada się na wygodny i bezstresowy wypoczynek. Warto podkreślić, że wraz z końcem wakacji w miejscowościach turystycznych maleją ceny, dzięki czemu można zaoszczędzić lub też swobodnie przedłużyć urlop. Wyjazdy poza sezonem cenią sobie również miłośnicy spontanicznych podróży – bilety na samolot, miejsca w pociągu i w hotelu są wręcz na wyciągnięcie ręki, a uzyskanie kilku wolnych dni w pracy nie stanowi takiego problemu jak w czasie wakacji, kiedy to wszyscy planują urlopy. Pozostaje jedynie obrać cel podróży – możliwości jest naprawdę wiele.

Przemierzając górskie szlaki

Lato tak naprawdę nie jest najdogodniejszą porą roku na przemierzanie górskich szlaków, ponieważ panują wtedy niestabilne warunki atmosferyczne – wysokie ciśnienie, częste burze i upały sąsiadujące z nieoczekiwanymi ochłodzeniami nie są sprzymierzeńcami piechurów. Dlatego też nieco bardziej doświadczeni turyści na górski wypoczynek najchętniej wybierają jesień, która zapewnia komfortową aurę. Zwykło się mówić, że to właśnie o tej porze roku góry są najpiękniejsze – i nic dziwnego. Zbocza mieniące się odcieniami złota, żółci, pomarańczy i brązu, pachnące lasy, przyjemne temperatury i możliwość bliskiego obcowania z wyjątkowym folklorem zapewniają niezapomniany wypoczynek na łonie natury oraz idealne warunki do uprawiania sportu. Poza sezonem szlaki pustoszeją, dzięki czemu wygodnie i bezpiecznie można przemierzać kamieniste ścieżki, podziwiać krajobrazy czy też znaleźć ustronne miejsce na odpoczynek. Nie trudno o nocleg w schronisku, zamówienie przewodnika czy skorzystanie z atrakcji takich jak spływ tratwą czy przejazd kolejką linową. Jedyne, co może sprawić trudność to tak naprawdę wybór gór: wysokie i pełne wyzwań Tatry, pięknie prezentujące się jesienią Bieszczady, skaliste Połoniny zanurzone w złocie, a może Góry Stołowe lub Sudety?

Pozasezonowy klimat na Wybrzeżu

Choć wypoczynek nad morzem przede wszystkim kojarzy nam się z plażowaniem i kąpielami w morskiej wodzie, Bałtyk i nadmorski klimat jest cenny przez cały rok. Nikogo nie trzeba przekonywać, że widoki na Wybrzeżu są piękne niezależnie od temperatury, a możliwość spacerowania brzegiem morza z dala od turystycznego zgiełku to idealny sposób na wyciszenie i wypoczynek od codziennych obowiązków. Jesienią często możemy korzystać jeszcze z promieni słonecznych oraz stąpać po morskich falach. Poza sezonem bez trudu wykupmy bilet na rejs na Bornholm, możemy wypożyczyć rower i udać się np. na wyprawę leśnymi ścieżkami na Hel. Nie lada gratka czeka również na miłośników jazdy konnej czy sportów wodnych, które po wakacjach wreszcie można uprawiać w komfortowych warunkach. Wybrzeże to doskonałe miejsce dla osób ceniących odpoczynek w luksusie. Prócz walorów klimatycznych i krajobrazowych, na odwiedzających czeka wiele ciekawych obiektów turystycznych – kompleksy hotelowe i cenione w ostatnim czasie apartamentowce, na terenie których dostępne są baseny, SPA czy restauracje – wszystko, co potrzebne jest do pełnego relaksu. Wciąż przybywa tego typu miejsc nad polskim morzem, a wraz z nimi podnosi się atrakcyjność naszych kurortów. Poza słynnym Trójmiastem czy Mielnem, luksusowe apartamenty na wynajem dostępne będą w kameralnych i ustronnych miejscowościach takich jak Darłówko, gdzie właśnie powstaje Marina Royale – apartamentowiec z nieograniczonym widokiem na morze.

Jak Polska długa i szeroka

Za cel pozasezonowych podróży można obrać każdy region Polski. Wędkarze, żeglarze i szukający wyciszenia z pewnością skierują się na Mazury, ci, którzy pragną podążać śladami historii wybiorą Jurę Krakowsko-Częstochowską i tamtejszy szlak orlich gniazd, a osoby ceniące walory krajobrazowe z powodzeniem mogą udać się na Wyżynę Lubelską. Przez cały rok turystom wiele do zaoferowania mają również polskie miasta – klimatyczne starówki, ciekawe wystawy muzealne, koncerty i imprezy kulturalne. Jedno jest pewne: wypoczynek w Polsce poza sezonem w niczym nie ustępuje wyjazdom wakacyjnym i pozwala w pełni wykorzystać urlop.

Dodaj ogłoszenie