XXIII Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy. Tysiące rowerzystów przejedzie czterema peletonami przez główne miasta Pomorza

red.
Wielki Przejazd Rowerowy w 2017 roku.
Wielki Przejazd Rowerowy w 2017 roku. Piotr Hukało
W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, wyrusza XXIII Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy. Oficjalna trasa PWPR w tym roku obejmie 11 miast: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew oraz Starogard Gdański.

W tegorocznej, 23. edycji PWPR pojadą cztery peletony: Peleton Starogardzki/Tczewski, jadący ze Starogardu Gdańskiego przez Tczew, Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska, Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska, Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą, a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami – Starogardzkim/Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem i Peleton Północny startujący Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię, Gdynię i Sopot.

Połączone Peletony: Starogardzki/Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał XXIII PWPR odbędzie się w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich rowerzystów, rolkarzy, hulajnożystów, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich.

Oficjalna trasa PWPR w tym roku obejmie 11 miast: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew oraz Starogard Gdański.

Do czterech peletonów XXIII PWPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Kościerzyna, Chojnice. Niezwykle widowiskowy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony peleton PWPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

W ramach tegorocznej, 23. edycji PWPR odbędzie się też po raz trzeci Firmowy Przejazd Rowerowy, czyli rywalizacja drużyn zgłoszonych przez pomorskie firmy, uczelnie i instytucje na liczbę wspólnie przejechanych kilometrów.

Udział w Pomorskim Wielkim Przejeździe Rowerowym jest darmowy.

Zobacz

Trasy peletonów, miejsca i godziny zbiórek XXIII PWPR:

PELETON PÓŁNOCNY (Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)

Wejherowo – Plac Jakuba Wejhera. Zbiórka - 9:40, wyjazd - 9:55.

Reda – Cechowa/Gdańska. Zbiórka - 10:35, wyjazd 10:45.

Rumia – Starowiejska/Dworzec PKP. Zbiórka - 11:15, wyjazd - 11:25.

Gdynia – Skwer Kościuszki – na wysokości ORP Błyskawica. Zbiórka - 12:00, debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej - 12:15 – 12:45, wyjazd - 12:50.

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd. Zbiórka - 13:30, dołączenie do peletonu w ruchu - ok. 13:40.

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Starogardzkiego/Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego

Sopot finał XXIII PWPR – park Sopockie Błonia ul. Polna ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów.

PELETON GDAŃSKI (Stadion Energa Gdańsk -> Tunel pod Martwą Wisłą -> Stogi -> Przeróbka -> Gdańsk Śródmieście -> Wrzeszcz -> Sopot -> Sopockie Błonia)

Ze względów bezpieczeństwa odcinek trasy Peletonu Gdańskiego pomiędzy Stadionem Energa Gdańsk a Stogami (przejazd przez tunel pod Martwą Wisłą) dostępny jest wyłącznie dla osób na rowerach oraz hulajnogach wspomaganych elektrycznie wyposażonych w hamulce. Osoby na rolkach, deskach, wózkach zapraszamy do dołączenia się na pozostałych zbiórkach i wspólny przejazd do Sopotu.

Stadion Energa Gdańsk – Promenada przy Drodze Zielonej (możliwość rejestracji w 3. Firmowym Przejeździe Rowerowym). Zbiórka - 11:00, debata o gdańskiej infrastrukturze rowerowej - 11:10 – 11:40, wyjazd - 11:50.

Gdańsk Śródmieście - 12:40 ul. Okopowa/Brama Wyżynna – połączenie z Peletonem Starogardzkim/Tczewskim w ruchu 12:41 ul. Wały Jagiellońskie/Hucisko – połączenie z Peletonem Kartuskim w ruchu 12:45 ul. Rajska – wspólny przyjazd Peletonów Starogardzkiego/Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego na postój (15 min). Wyjazd trzech peletonów w stronę Wrzeszcza i Sopotu - 13:00.

Gdańsk Wrzeszcz – Al. Grunwaldzka – Galeria Bałtycka. Zbiórka - 13:15, dołączenie do peletonu w ruchu - 13:25.

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Starogardzkiego/Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego

Sopot finał XXIII PWPR – Sopockie Błonia ul. Polna.Ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów

PELETON STAROGARDZKI/TCZEWSKI (Starogard Gdański -> Tczew -> Pruszcz Gd. -> Gdańsk Śródmieście)

Starogard Gdański – Rynek/przed Ratuszem. Zbiórka - 7:30, wyjazd - 7:35.

Tczew – Dworcowa/przy lokomotywie. Zbiórka - 9:25, wyjazd - 9:45.

Pruszcz Gdański – parking Faktoria. Zbiórka - 11:15, wyjazd - 11:45.

Gdańsk Śródmieście - 12:40 ul. Okopowa/Brama Wyżynna – połączenie z Peletonem Gdańskim w ruchu, 12:41 ul. Wały Jagiellońskie/Hucisko – połączenie z Peletonem Starogardzkim/Kartuskim w ruchu, 12:45 ul. Rajska – wspólny przyjazd Peletonów Starogardzkiego/Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego na postój (15 min). Wspólny wyjazd w stronę Wrzeszcza i Sopotu- 13:00.

PELETON KARTUSKI (Kartuzy -> Żukowo -> Banino -> Gdańsk Śródmieście)

Kartuzy – Rynek. Zbiórka - 9:40, wyjazd - 9:50.

Żukowo – Stacja Orlen ul. Gdańska. Zbiórka - 10:30, dołączenie do peletonu w ruchu ok. 10:45

Banino – skrzyżowanie Lipowa/Lotnicza/Klonowa. Wjazd peletonu + 15 min przerwa regeneracyjna - 11:10, wyjazd - 11:25.

Gdańsk Kokoszki – parking przy Biedronce. Dołączenie do peletonu w ruchu - ok. 11:55.

Gdańsk Śródmieście - 12:41 ul. Wały Jagiellońskie/Hucisko – połączenie z Peletonami Gdańskim i Tczewskim w ruchu, 12:45 ul. Rajska – wspólny przyjazd Peletonów Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego na postój (15 min). Wspólny wyjazd w stronę Wrzeszcza i Sopotu - 13:00.

FINAŁ XXIII POMORSKIEGO WIELKIEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO

Park Sopockie Błonia, ul. Polna, Sopot
14:00 – 14:15 - wjazd peletonów na teren sopockich błoń,
14:15 – 16:30 - Wielki Finał XXIII PWPR

Wielki Przejazd Rowerowy na Pomorzu w 2018 r.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie